3 kľúčové produkty pre príjemnejšie dojčenie

S blížiacim sa termínom pôrodu rastie nervozita, či vo výbavičke pre bábätko nič nechýba. Mamičky by však mali myslieť nielen na pohodlie a potreby dieťatka, ale aj na seba. Veď keď je spokojná mamička, môže byť aj bábätko. Ktoré tri produkty by si mali dopriať mamičky po pôrode?

1.   Čaj pre dojčiace ženy na podporu tvorby materského mlieka

Ženské telá sú úžasné. Nielenže dokážu dať nový život, ale sú zdrojom dôležitých látok pre bábätko. Vedeli ste napríklad, že telo sa na dojčenie pripravuje už pred pôrodom? V prsných žľazách sa vytvorí prvotná tekutina nazývaná kolostrum. Pomáha s budovaním imunity a odovzdáva bábätku rastové faktory.

Kľúčovú úlohu kolostra, ale aj samotného materského mlieka si mamičky dobre uvedomujú, a preto hľadajú rôzne cesty, ako tvorbu materského mlieka podporiť. Skvelým pomocníkom je čaj pre dojčiace ženy od Weledy. Lahodná zmes organického bylinkového čaju pre dojčiace matky obsahuje osvedčenú kombináciu byliniek a korenia, ako je aníz, fenikel a rasca.

BIO čaj pre dojčiace ženy podporuje tvorbu materského mlieka a prispieva k normálnej činnosti črevného traktu, bráni nadúvaniu a priaznivo pôsobí na zažívanie dojčaťa. S pitím čaju pre dojčiace ženy môžete začať pokojne už ku koncu tehotenstva. Dôležité je mať ale na pamäti to, že prínosy tohoto čaju sú individuálne.

2.   Olej na masáž prsníkov

Dojčenie je krásne obdobie, ktoré vytvára silné puto medzi mamičkou a bábätkom. Niekedy ho však môže sprevádzať bolesť, či pnutie pŕs. Aby ste si tento čas s vašou malou láskou opäť užívali, doprajte si pravidelnú masáž prsníkov. Podporíte tým prekrvenie pokožky a prehrejete ju, čím zmiernite nepríjemný pocit tlaku.

V kombinácii s Weleda masážnym olejom docielite ešte lepšie výsledky, pretože olej bol vyvinutý s ohľadom na špeciálne potreby dojčiacich mamičiek. 100 % prírodný produkt, obohatený o jemný mandľový olej, uvoľňuje a upokojuje napäté prsia a je ideálny na podporu harmonického dojčenia. Navyše nádherne vonia, a tak chvíľky, ktoré si venujete, bude sprevádzať sladký fenikel, majorán a levanduľa.

3.   Balzam na bradavky

Špeciálnu pozornosť by v období dojčenia mali dostať aj vaše bradavky. Tie bývajú podráždené, kvôli čomu sa dojčenie stáva pre niektoré mamičky bolestivé. Príčinou býva zlá technika dojčenia, ale napríklad aj skrátená uzdička na jazyku dieťaťa. Ako to riešiť? V prvom rade zmeňte techniku ​​dojčenia a častejšie striedajte polohy bábätka. Pomôcť môžu aj klobúčiky na ochranu bradaviek.

V rámci prevencie aj riešenia ťažkostí siahnite po Weleda balzame na bradavky. Kombinácia rastlinných olejov, lanolínu a včelieho vosku zjemňuje citlivú pokožku a uzamyká v nej hydratáciu. Balzam má navyše, vďaka výťažku z nechtíka lekárskeho, výborné upokojujúce účinky. Zároveň zmierňuje podráždenie a podporuje obnovu pokožky. Zloženie neobsahuje parfumáciu, ani éterické oleje, a preto bradavky nemusíte pred dojčením utierať.

100 rokov rozvoja zdravia a krásy v súlade s prírodou a človekom

Ani po sto rokoch sa vízia Weledy nezmenila. Stále zbližuje človeka s prírodou prostredníctvom liečiv a 100 % certifikovanej prírodnej kozmetiky – bez parabénov, silikónov a PEG syntetických vôní, geneticky modifikovaných zložiek, či mikroplastových prísad.

Suroviny starostlivo vyberá a novú prírodnú kozmetiku vyvíja tak, aby účinné látky naplno rozvinuli svoj potenciál. Prírodná kozmetika od Weledy je unikátna aj tým, že si rastliny a bylinky pestuje vo vlastných záhradách, podľa zásad biodynamického poľnohospodárstva.

25.9.2023 3:16| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist