Tehuľka LIVE v 18. týždni: Bábo už krásne kope!

Konečne som sa zbavila tej hnusnej choroby. Antibiotiká mi rýchlo zabrali a snáď nezanechajú žiadne následky. Musím tomu veriť!

Povedala som si, že si začnem tehotenstvo pekne užívať, som však nejaká unavená a precitlivená.

Naše malé ale unavené vôbec nie je. „Kop, kop!“ Pohladenia akoby od motýľa sa zmenili na „kopačenky“. Už ich cítim aj cez deň, je to krásne a časté, teším sa.

„Bude to asi pekný hladoš, do pohybu ho dáva totiž najmä jedlo,“ smejeme sa s manželom, ktorý však kopnutia ešte necíti. Keď totiž položí ruku na moje bruško, malé, akoby sa zľaklo, alebo sa s nami hrá, a hýbať sa prestane.

Verím, že o pár týždňov sa kopancov dočká on a aj naša zvedavá slečinka. Hanka by ich už totiž veľmi chcela cítiť.

Bude to ťažké

Keď mám trošku čas, občas ma prepadajú také ťažké myšlienky na to, čo bude. Ako finančne zvládneme s drahým dve deti?!

V duchu si vravím pokoj, len žiadna panika, preč s takými úvahami. No na materskej dostanem o dosť menej ako teraz, bude to ťažké.

Musíme sa poobzerať po nejakých brigádach, teda najmä manžel, mne budú isto celkom stačiť dve deti a domácnosť. S brigádami sme si pomáhali, aj keď som bola na materskej s Hankou.

Rozmýšľala som aj, že do práce pôjdem skôr, ako po troch rokoch materskej. No to uvidím až potom, aké naše bábo bude. Nemá zmysel teraz uvažovať, čo by bolo keby… hlavne nech je malé v poriadku. Ostatné nejak zvládneme.

Sem-tam mi je do plaču

Hormóny teraz vo mne asi robia svoje. A okrem toho už ani nevládzem toľko, čo predtým. V práci bolo toho skutočne dosť tento týždeň. A keď prídu nejakí nervózni ľudia k nám do čakárne a potom si vylejú zlosť na mne, naozaj mi je sem-tam i do plaču. Čo už, som trošku precitlivená.

Urobila som si radosť

Moje výkyvy nálad som si šla zlepšiť na nákupy. Konečne som si spravila radosť novými tehotenskými nohavicami.

Už som ich ozaj dlho potrebovala, veď bruško predsa rastie. Na internetové obchody som to nechávať nechcela, najlepšie je takéto oblečenie vyskúšať.

Nakoniec som vyrazila do ulíc a náhodne som objavila také, čo by mi sadli. Chi a celkom mi aj seknú, aspoň tak tvrdí môj muž.

Budúci týždeň sa chystám na jeden koncert, verím, že sa hudba bude páčiť aj bábätku. Ako bolo, vám poviem o týždeň.

V pondelok ma čaká i ďalšia poradňa. Možno sa už dozviem, čo nám „bocian“ prinesie. Zaujímavé je, že Hanka by chcela bračeka. Uvidíme, či sa jej to splní.

Vaša „Tehuľka“ Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Komentár k obrázku: Osemnásty týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist