Tehuľka Andrea v 10. týždni: Tehotenský hlad

Prihováram sa vám už štvrtýkrát, a až teraz sa dostávam k tomu, ako sa vlastne počas svojho tehotenstva cítim.

Zhruba do siedmeho týždňa sa u mňa neprejavovali žiadne výrazné príznaky tehotenstva. Potom ma zo dňa na deň prepadol pocit obrovského hladu. Akoby mi v žalúdku všetko spláchli a ja som potrebovala okamžite niečo zjesť, inak prišli silné žalúdočné nevoľnosti a jedlo som nemohla ani cítiť. Kým som prišla na to, že musím neustále niečo zobkať, aby žalúdok mohol stále pracovať, trvalo to niekoľko dní. Budila som sa od hladu aj v noci.

Samozrejme, prechod z diétnej stravy, vynechanie zumby… to všetko sa odrazilo na mojej postave. Kilá sa na mňa začali riadne lepiť a stihla som pribrať už 3 kilá. Viem, že je to veľa, ale ak som si mala vybrať medzi maškrtením a žalúdočnými nevoľnosťami, rozhodnutie bolo jednoznačné. : -) Musím totiž fungovať pri dvojročnom Tomáškovi, a to vyžaduje veľa energie. K prejedaniu sa pridružila únava a ja som každý deň cez obed zaspala aj s Tomáškom.

Začiatkom desiateho týždňa sa moje nevoľnosti spolu s únavou vytratili. Najskôr mi po rozume chodili rôzne zlé scenáre, ale verím, že je všetko v poriadku. Do najbližšej poradne ostávajú ešte dva týždne. Prvýkrát mi zoberú krv a čaká ma aj morfologický ultrazvuk. To je však ešte ďaleko.

Teraz sa snažím myslieť pozitívne a užívam si čaro jesene so všetkým, čo k tomu patrí. Veď počasie nám tento rok naozaj praje a ja si takú dlhú a teplú jeseň ani nepamätám a verím, že takéto počasie ešte aspoň pár dní vydrží.

Teším sa znova o týždeň, milé tehuľky.
Andrea

Na Babywebe nájdete:

Vracanie a nevoľnosť: Prečo tehotné ženy trpia?
Stručný sprievodca obrany pred tehotenskými nevoľnosťami
Devätoro proti tehotenským nevoľnostiam

Andrea je v 10. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist