Šestonedelie

Matka pociťuje bolesti maternice, ale bolestivá je aj rana po nástrihu hrádze, či jazva po cisárskom reze. Dochádza tiež k čisteniu maternice pričom odchádzajú krvné zrazeniny a odumreté tkanivo, ktoré charakteristicky zapáchajú. Veľmi dôležitá je preto častá hygiena. Mnohé matky sa zaujímajú o cvičenie po pôrode, ktoré je dôležité pre regeneráciu ochabnutého svalstva, ale aj pre tvorbu hormónov šťastia. Krvácanie po pôrode je […]

Matka pociťuje bolesti maternice, ale bolestivá je aj rana po nástrihu hrádze, či jazva po cisárskom reze. Dochádza tiež k čisteniu maternice pričom odchádzajú krvné zrazeniny a odumreté tkanivo, ktoré charakteristicky zapáchajú. Veľmi dôležitá je preto častá hygiena.

Mnohé matky sa zaujímajú o cvičenie po pôrode, ktoré je dôležité pre regeneráciu ochabnutého svalstva, ale aj pre tvorbu hormónov šťastia.

Krvácanie po pôrode je normálne. Ak by však išlo o červenú krv, malo byť dôvodom k návšteve gynekológa. Menštruácia po pôrode totiž nastupuje až po niekoľkých mesiacoch, v závislosti od doby kojenia.

Vstup do rubriky: Šestonedelie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist