Prečo používať detské autosedačky – unikátny sprievodca ich používaním

Švajčiarsko patrí k európskej špičke v bezpečnosti cestnej premávky a jeho cesty patria k najbezpečnejším.

Slovensku patrí v rámci Európskej únie nelichotivé ôsme miesto v počte nehôd za rok. Na porovnanie udávame štatistiku od našich susedov – v Českej republike zomrie na cestách asi 2,5-krát viac ľudí v prepočte na 1 000 obyvateľov ako vo Švajčiarsku. Preto sa Baby-web rozhodol prevziať podstatnú časť publikácie švajčiarskeho automotoklubu TCS Detské autosedačky 2007 – 2008, ktorá prináša unikátny a detailný rozbor tohto problému.

Výskumy ukázali, že každé šieste dieťa vo Švajčiarsku jazdí úplne nezabezpečené. Navyše je druhé dieťa v aute nesprávne pripútané, a preto nie je pri náraze optimálne chránené. Na Slovensku iba v prvom polroku 2008 zahynulo pri dopravných nehodách 395 ľudí, z toho 3 deti. Spoločný radca TCS a bfu Detské autosedačky 2007/2008 by mal pomáhať zlepšovať bezpečnosť najmenších pasažierov.

V prvej časti informuje o manipulácii s detskými sedačkami, druhá časť sa venuje aktuálnemu testu autosedačiek pre deti TCS z roku 2007. Pozornosť je teda venovaná rovnakým dielom ako obsluhe, tak aj bezpečnosti, pretože detské autosedačky môžu zachrániť život – ale iba vtedy, ak ich správne používate!

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist