Najkrajšie zimné deti!

Vo februári odštartoval nový, už štvrtý ročník súťaže HappyFoto Baby roka 2014. Februárová téma bola prvá a posledná zimná téma s príznačným názvom Dieťa v zime. Do súťaže sa tak prihlásilo veľké množstvo „stavačov“ snehuliakov, sánkarov, bobistov, skrátka, milovníkov zimných radovánok.

1. miesto Eliška

Jediné dievčatko, ktoré obsadilo zlatú priečku, je Eliška, Elinka, niekedy Bublina, podľa obľúbenej riekanky zo škôlky. V júni oslávi štvrté narodeniny a ako každá malá slečna sa rada parádi a tancuje. Je veľmi spoločenská, deti v škôlke, jej najlepšia kamarátka Kiarka i sestrička, to rady potvrdia. Oteckovo dievčatko miluje sladkosti, ale pochutná si aj na cestovinách a vlastne na všetkých dobrotách z cesta. So zlatým retrieverom Hasanom a s kocúrikom sa rada preháňa v snehu, z ktorého má vždy veľkú radosť. O budúcnosti má úplne jasno, bude vraj princezná Locika z rozprávky Na vlásku.

najkrajsie_zimne_deti1.jpg

2. miesto Tomáško

Úplným nováčikom v našej súťaži je Tomáško, Tomidielko alias Šprintér. V jeho prvom súťažnom kole si dobehol hneď po striebro. Tomáško má 20 mesiacov a jeho najobľúbenejšia činnosť je zbieranie kameňov, rád niečo prelieva alebo presýpa. Zo všetkého najradšej má však zvieratká, tie tiež vytvorili jeho prvú slovnú zásobu. O svoje rybičky sa vzorne stará, vonku kŕmi sliepočky a zajačiky. Tomáško je spoločenský a so všetkými sa hneď skamaráti, vraj je to celý ocko. Šprintér je akčný chlapec a keď mama vytiahne fotoaparát a chce urobiť nejaké fotky, najradšej by sa ho chopil sám a fotil.

najkrajsie_zimne_deti2.jpg

3. miesto Luky

Lukáško je veľký horal, fotografia vznikla, keď sa kĺzal po bruchu pod Chopkom. Michelin, ako ho nazýva sestrička Ivana, je tiež poriadny „pracant“. Nebojí sa a ako dvaapolročný sa už pokojne oháňa detskou pílou Husqvarna, z práce má vraj radosť, tvrdí jeho mama. Najviac si však užíva pitie materského mlieka, pretože ho jeho mamička stále dojčí. Na svojich potulkách tiež rád spoznáva zvieratká z voľnej prírody, doma sa poctivo stará o zlatého retrievera Cleu, zajaca Enginu a rybičky. Po poriadnej vychádzke vyhladne, a tak si s chuťou sadne k haluškám alebo ku kuraciemu mäsu s kapustou. A potom nasleduje poriadna hra s oteckom, najobľúbenejším parťákom.

najkrajsie_zimne_deti3.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist