Líčenie počas tehotenstva

Každá mamička je pekná a ak sa na dieťatko teší, tvár jej prirodzene opeknieva a zopár kíl navyše môže byť dokonca sexi. To, ako sa žena počas tehotenstva a po pôrode mení, sa môže odraziť na jej vzhľade a na intenzite starostlivosti o seba a svoj zovňajšok.

Objavujú sa najrôznejšie „chute“ nielen na jedlo, ale aj na zmenu farieb, štýlu, celkového vzhľadu a podobne. Väčšina žien trošku spohodlnie a na líčenie nemá ani náladu, ani toľko času ako predtým alebo im len pre určité prechodné problémy nezostáva dostatok energie. No ale aj tak – neupravená mamička? To vari nie!

Základ líčenia

Základom líčenia je kvalitne odlíčená a ošetrená pleť. V prvom rade berieme do úvahy, či sa budeme líčiť do práce, na doma, na popoludňajšie stretnutie s priateľmi, na kávu s kamarátkou alebo na večierok. Jednoducho na rôzne príležitosti sa hodí rôzne líčenie, ale to iste viete. Na vedomie musíme brať aj celkový typ osobnosti, účes, farbu očí, tvárové proporcie, ktoré sa počas tehotenstva a po pôrode nepatrne zmenia, a to vplyvom prírastku či úbytku hmotnosti. Veľmi dôležité sú farby, ktoré ovplyvňujú tak vaše nálady, ako i nálady dieťatka a vôbec ľudí vo vašom okolí.

Mejkap

Väčšina tehotných žien má zo začiatku bledšiu a unavenejšiu pleť. Ten drobček vnútri totiž spotrebuje veľa živín a energie! Môžu sa zvýrazniť kruhy pod očami, čo však trvá len dočasne. Ak ste zvyknutá používať mejkap či púder, pokojne v tom pokračujte. Len sa znovu zamyslite nad jeho odtieňom, nech farba naďalej zodpovedá farbe vašej pleti. Ak by ste sa rozhodli kúpiť si nový, malá rada pre vás. Mejkap sa skúša na spodnej časti tváre, na miestach, kde vidieť predel medzi tvárou a krkom. Prípravok sa rozotiera nepatrne i na krk, a to tak, aby nevznikol farebný kontrast medzi tvárou a krkom.

Ak treba, napríklad v prípade oblečenia s hlbším výstrihom, rozotrite mejkap či púder aj na dekolt. Opäť vyberajte odtieň, ktorý korešponduje s farbou vašej pleti. Po aplikácii by ste mali vyzerať trochu „nevýrazne“, akosi „voskovo“, čiže „nijako“. Ale to je v poriadku, pretože práve tak má vyzerať správne nanesený mejkap a vďaka príjemným farbám, ktoré budete nanášať, budete vyzerať perfektne. Ak musíte použiť korektor slúžiaci na zakrytie rôznych drobnejších nedostatkov, aplikujte ho v malom množstve pod mejkap. Považujem ho za základ, pleť je farebne zjednotená a chránená.

Častá otázka: „Neupchávajú sa póry, ak používam mejkap?“ Nie, neupchávajú za predpokladu, že sa večer dôkladne odlíčite a použitý prípravok zodpovedá typu vašej pleti.

Prečítajte si tiež:

Problémy s pleťou a vypadaním vlasov po pôrode
Ako zvýrazniť svoj pohľadČo dokážu orechy
Doprajte svojmu telu očistu
Arómoterapia v tehotenstve

Líčenie

Ak máte málo času, nalíčte si len tú časť tváre, ktorú považujete za zaujímavú, krásnu či obdivuhodnú. Ústa, oči, pery, líca… Záleží len na vás. Väčšine mamičiek tehotenstvo skutočne rozjasní oči. Ak by ste napríklad chceli nahodiť „detský pohľad“, použite jemný očný tieň neutrálnej farby. Predstavte si napríklad bahno, teda niečo medzi sivou, hnedou a béžovou. Tento očný tieň zvýrazní farbu vašej dúhovky. Rovnako môžete na líčka naniesť aj rúž, ktorý vám dodá svieži výraz. Tvár však bude vyzerať plnšia. Berte do úvahy, že väčšine z vás sa časom tvár viac či menej zaokrúhli. Ak by ste chceli tvár opticky zúžiť, zamerajte sa na najvyšší bod lícnej kosti a farbu na líčka naneste smerom nahor a dole.

Potom už stačí len jemne nalíčiť ústa. Ak máte nepravidelnú kontúru pier, použite kontúrovaciu ceruzku. Tou ľahko vykreslíte obrysy úst. Výsledok nemá byť kontrastný. Kontúrka by mala farebne ladiť s prirodzenou farbou vašich pier. Potom štetcom namaľujte pery. Je vhodnejšie, ak je denné líčenie ľahšie a výraznejšie namaľujete len oči alebo len ústa. Rovnakú intenzitu na všetky partie tváre používajte radšej až na večer. Mamička by mala pôsobiť sviežo a jemne, „nalíčene-nenalíčene“. Je lepšie vyvarovať sa tmavých kontúr a krikľavých farieb.

14.5.2015 12:46| autor: Saša Páleníková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist