Kam vyraziť s dieťaťom (9): Ranč pod Babicou

Tentoraz sme pripravili tip na výlet v oblasti Ponitria. Ak budete prechádzať okolím Topoľčian stojí za zachádzku príjemný ranč na okraji obci Bojná. Na svoje si prídu nielen deti, ale aj dospelí.

Nielen ranč, rybníky ale aj mini ZOO

Ranč tvorí reštaurácia, detské ihrisko s trampolínou, rybníky, ale aj stále rozrastajúca sa mini zoo. Vonku sa dá príjemne posedieť a občerstviť.

Ak si trúfate, vyskúšajte rybačku v miestnych rybníkoch. Na háčik vám môže skočiť pstruh, kapor, šťuka či zubáč.
Za poplatok si od 10 do 18-tej hodiny môžete vlastnú rybu nielen uloviť, ale aj ugrilovať na pripravených ohniskách.

Deti si môžu zajazdiť na poníkoch, skákať na trampolíne a voziť sa na detskej štvorkolke.

Veľkým lákadlom je miestna mini ZOO. Za 1 euro uvidíte viac ako 30 druhov zvierat. Zaujmú vás ťavy, lamy, opice, pštrosy alebo lev s dominantnou voliérou uprostred jazierka. Za vstup do mini zoo deti do 10 rokov neplatia. S domácimi miláčikmi vás však do areálu nepustia.

Alebo si pozrite okolie

Návštevu ranču môžete spojiť s príjemnou prechádzkou po okolitých lesoch, ktoré sú známe veľkým množstvom hríbov. V sezóne ich navštevujú hubári z celého okolia.

Okrem toho je obec Bojná známa aj svojimi valmi z obdobia Veľkej Moravy. Viac sa o nich dozviete v novootvorenom Archeologickom múzeu Veľkej Moravy. Otvorené je denne od 10 do 16-tej hodiny. Nachádza sa po ceste na ranč v budove miestneho úradu.

Ako sa tam dostanete?

Obec Bojná sa nachádza na hlavnom ťahu Piešťany – Topoľčany, približne 10 km od Topoľčian. Nie je to veľká zachádzka ani z cestného ťahu Nitra – Prievidza.

V obci približne v strede je veľká autobusová zastávka a malá zmrzlináreň. Pri nej treba odbočiť smerom ku kostolu, čiže ak idete z Topoľčian tak doprava, ak z Piešťan tak doľava. Prejdete celú obec, stále rovno po hlavnej. Na konci vľavo je Ranč pod Babicou. Orientáciu uľahčia aj tabule, tak ich sledujte a isto nezablúdite.

Ak túžite stráviť víkend v prírode spolu s deťmi, je ranč tým ideálnym miestom. Ponúka aj ubytovanie a dobrú kuchyňu.

Viac o ranči – pozri tu

Foto: autori

Na Babywebe tiež nájdete:

Ísť do parku či na ihrisko?
Kliešte. Ako na ne!
Na bicykel i s drobčekom


Detské ihrisko


Vyskúšajte rybačku:)

29.6.2012 7:17| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist