Kam vyraziť s dieťaťom (7): Bibiana – Medzinárodný dom umenia pre deti

Vonku zas nie je pekne? Nevadí, dieťa sa môže vyblázniť aj vo vnútri a pritom vám doma neurobí neporiadok. Vyrazte do Bibiany!

Bibiana je ďalším príjemným miestom, kde môžete spoločne stráviť čas s deťmi. Ak ste v nej už boli, isto sa tam radi vraciate. Bibiana totiž pravidelne prichádza s novými výstavami a programom pre deti každého veku.

Bibiana

Je miestom, kde deti spoznávajú svet a jeho krásy nielen očami, ale všetkými zmyslami. Práve to robí Bibianu miestom, ktoré deti milujú. Dotýkať sa exponátov nie je len povolené, ale dokonca povinné :), aby ste si výstavu užili na plno. Výstavy sú vo veľkej miere interaktívne a spolu so sprievodným programom, ktorý tvoria divadelné predstavenia a tvorivé dielne, sprístupňujú deťom nové poznatky netradične.

Kde sídli Bibiana?

Všetky výstavy a sprievodné podujatia nájdete v priestoroch Bibiany na rohu Rybného námestia a Panskej ulice v bratislavskom Starom meste. Vchod pre návštevníkov je z Panskej ulice č. 41.

Keďže Bibiana leží v srdci Bratislavy, odporúčame vám spojiť jej návštevu s krátkou prechádzkou po uličkách mesta. Vybehnúť môžete aj na Bratislavský hrad. Deťom bude odmenou za výstup nielen výhľad, ale aj nové detské ihrisko, ktoré je na dolnom nádvorí.

Nebývate v Bratislave a neplánujete sem cestovať? Nevadí. Bibiana organizuje aj podujatia mimo svojich priestorov. Informácie o tých aktuálnych nájdete na jej webovej stránke – www.bibiana.sk.


Kde zaparkovať?

Centrum mesta ponúka niekoľko platených parkovísk v podzemných garážach. Ak však hľadáte bezplatné parkovanie, bude to o čosi náročnejšie. Azda najlepším variantom je zaparkovať na petržalskej strane Dunaja v Auparku a prejsť pešo cez Nový most. Cez víkend bezplatne zaparkujete aj v okolí Šafárikovho a Jakubovho námestia.

Vstupné a otváracie hodiny

Bibiana je otvorená denne okrem pondelku od 10:00 do 18:00. Sprievodný program je počas týždňa organizovaný.

Výstava:

  • Rodinné vstupné -2,50
  • Dospelý-1,00
  • Deti-0,50

Divadelné predstavenie

  • Dospelý-1,20
  • Deti-0,70

Tvorivé dielne

  • Dospelý-1,00
  • Deti-0,70

Aktuálne informácie o výstavách a programoch sa dozviete na www.bibiana.sk alebo na tel.č. 02/5443 13 08.

Foto: Bibiana.sk

Na Babywebe tiež nájdete:

Ísť do parku či na ihrisko?
Na bicykel i s drobčekom
Čo dokáže pieskovisko

12.4.2012 7:36| autor: Eva Ondrášeková
Viac o téme: detidieťapre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist