Kam vyraziť s dieťaťom (6): Múzeum

Nie vždy nám praje počasie, aby sme mohli s deťmi do terénu. V rámci nášho pravidelného seriálu preto prinášame niekoľko tipov, kam sa môžete vybrať aj keď vonku „padajú tanky“.

Detské múzeum

Možno ani neviete, že súčasťou Slovenské národného múzea na bratislavskom nábreží je aj špecializované Detské múzeum. Hoci podobné projekty sú v zahraničí bežné, u nás sa túto dieru podarilo zaplátať pred necelými dvomi rokmi.

Toto múzeum má oproti bežným, kde pozorujeme len očami, jednu obrovskú výhodu. Tu totiž poznávajú deti všetkými zmyslami – takže ak túžia ochutnať niektorý z exponátov nech sa páči :).

Hoci my pre tieto prípady odporúčame radšej navštíviť miestnu detskú cukráreň.

Pre koho je múzeum?

Jednoznačne pre deti! No aj pre dospelých, ktorí majú v sebe kúsok „zvedavca“. Výstavy sa menia asi každého pol roka a väčšinou sú určené pre deti predškolského alebo školského veku. Či sa aktuálna výstava hodí pre vášho drobca, si skontrolujte na webe www.detskemuzeum.sk

Okrem aktuálnej výstavy sa môžu tí najmenší do 4 rokov pohrať v detskom kútiku – bazéniku, pre väčších je pripravené laboratórium či kino.

Detské múzeum okrem aktuálnych interaktívnych výstav prichádza aj s tvorivými dielňami. Aktuálne informácie nájdete na našom facebooku

Kde nájdete múzem?

Detské múzeum sídli v budove Slovenského národného múzea (SNM) na Vajanského nábreží 2 v Bratislave. Vstup do múzea je však zo zadnej strany z Múzejnej ulice. Otvorené je sedem dní v týždni od 10:00 do 18:00.

Vstupné:

  • Deti do 15 rokov -3 eurá
  • Študenti a dospelí – 2 eurá

Akciové vstupné:

  • Na doobedie: Rodič + dieťa do 3r – zľava 50%
  • S lístkom SAD alebo ŽSR zľava 33%

Ak chcete spolu s Detským múzeom navštíviť aj SNM, využite kombinované vstupné.

  • Dieťa do 6 rokov – 3 eurá
  • Dieťa nad 6 rokov – 5 eur
  • Dospelí – 3,50 eura
  • Seniori – 2 eurá
  • Rodinné vstupné – malé 11,00 eur (1 dospelí + 2 deti)
  • Rodinné vstupné – veľké 17,00 eur (2 dospelí + 3 deti)

Počas víkendov a sviatkov tu funguje lektorská služba, ktorá sa deťom venuje. Podnecuje v nich otázkami či úlohami prirodzenú detskú zvedavosť. Iné dni je nutné sa objednať minimálne deň vopred. Túto možnosť sa oplatí využiť v prípade návštevy s väčšou skupinkou detí.

Takže, ak hľadáte miesto, kde môžete s deťmi zmysluplne stráviť čas, zabaviť sa a niečo sa priučiť, Detské múzeum čaká na vás.

Na Babywebe tiež nájdete:

Tradičné cukrovinky netradične
S malým bábätkom do mrazu?
Ísť do parku či na ihrisko?


Z výstavy Letom svetom vedy

FOTO: detskemuzeum.sk

8.3.2012 7:36| autor: Eva Ondrášeková
Viac o téme: detidieťapre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist