Kam vyraziť s dieťaťom (3): Bratislavská klasika

Je tu jeseň, no a spolu s ňou aj viac zrážok a horšie počasie. Bola by však škoda sedieť doma. Máme pre vás tip na výlet, ktorý sa dá zvládnuť, aj keby náhodou začalo pršať.

Možno to poznáte, ide už o tak trochu klasický okruh okolo Kačína v Bratislavskom lesnom parku. Je to miesto, kde si môžeme len niekoľko stovák metrov od mesta užiť les, no a spolu s ním aj miesta na piknik, lúky, studničky s pitnou vodou či detské ihriská.

Kde okruh začína a ako sa tam dostať?

Okruh začína pri Červenom moste na Železnej studničke. Je to neďaleko Patrónky, ktorá je dobre dostupná autom aj hromadnou dopravou. Cez víkendy musíte zaparkovať už na veľkom bezplatnom parkovisku za Červeným mostom. Cez týždeň zákaz vjazdu neplatí a autom sa dá ísť oveľa ďalej.

Za koľko sa to dá zvládnuť?

Okruh trvá od spodného parkoviska a späť asi 4 hodiny. Dá sa ale významne skrátiť tým, že zaparkujete vyššie. Cez víkend alebo ak nemáte auto, môžete využiť autobus MHD č.43. Počas víkendov zachádza na Kačín asi každý druhý spoj. Pri menších deťoch ho určite oceníte. Ak patríte medzi motorizované rodiny, môže sa stať autobus aj jednou s miestnych atrakcií.

Čo je tu zaujímavé?

Trasa vedie celý čas po asfalte, čo je výhoda, ak je mokro alebo ak na trasu vyrazíte s kočíkom či na bicykloch. Cesta vedie väčšinou tieňom lesa. Autá tu cez víkendy nejazdia, takže len občas treba dať pozor na autobus. Ani cez týždeň tu nie je veľa áut.

Už na začiatku vás môže zlákať jedno z najlepších detských ihrísk v Bratislave, ale je lepšie nechať si ho na koniec, aby sme celý okruh vôbec stihli. Alebo ešte lepšie je, dať si ihrisko ako samostatný výlet.

Kúsok ďalej medzi krásnymi rybníkmi potoka Vydrica je dobré miesto na osvieženie – starý zrekonštruovaný mlyn Klepáč. Dá sa tam občerstviť a v sobotu a v nedeľu tu celoročne prebiehajú tvorivé dielne za poplatok pre deti od 6 rokov.
Info o Klepáči nájdete na webe.


Ihrisko na Železnej

Rybárom aj bez preukazu

Neďaleko je možnosť zarybárčiť si, a to aj keď nemáte preukaz rybára. Poplatkový lov rýb patrí k obľúbeným a vyhľadávaným atrakciám.

Ak odoláte aj tomuto príjemnému miestu, tak vás čaká pomerne náročná prechádzka miernym stúpaním na horáreň Kačín. Je tam pekné nové oddychové miesto ako stvorené na piknik. Asi 200 metrov odtiaľ je aj malý bufet.

Ak by sa zhoršilo počasie alebo ste už trochu unavení, môžete si cez víkend skrátiť cestu autobusom, ktorí vás zavezie späť.

Keď budete pokračovať tak máte pred sebou veľmi peknú a aj „najdivokejšiu“ časť cesty. Najprv strmé stúpanie a potom zase strmo dolu. Prostredie vám to ale vynahradí. Záver výletu si môžete potom tiež skrátiť autobusom a to aj cez týždeň (iná trasa autobusu).

Okruh, ktorý sme vám popísali je len jedným z mnohých, ktoré sa tu dajú absolvovať. Možností tu je ale viac, tak ak máte chuť, môžete dať vedieť aj ostatným, čo vás v tejto peknej časti lesoparku zaujalo.

Na Babywebe tiež nájdete:

Poďte s nami zbierať bylinky
Detské odrážadlá: začiatky na bicykli trochu inak
Cestujete s bábätkom? Pár dobrých rád, ako uchovať jedlo

1.11.2011 9:23| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: detipre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist