Kam vyraziť s dieťaťom (12): ZOO v Bratislave

Zoo. To asi poznáte. No počas nie moc pekných dní sa dá zabaviť aj tam. Veď napríklad pavilón opíc je pod strechou.

Nasledujúce riadky sú určené pre tých, ktorí v zoo ešte neboli (či už bývajú v Bratislave len krátko alebo sa sem chystajú na výlet), pre tých, ktorí v zoo boli ešte ako deti, či pre tých, ktorí tam boli, ale chcú sa dozvedieť niečo zaujímavé.

Ako sa tam dostanete?

Ak pôjdete autobusom, z centra mesta idú k ZOO autobusy č. 30,31,37,39 a z Hlavnej stanice č. 32, z Petržalky vás privezie autobus č. 92. Zástavku si isto nepomýlite, názov má totiž jednoznačný – ZOO.

Autom je ZOO dobre dostupná. Leží hneď vedľa diaľnice D2, pri budove Slovenskej televízie, za tunelom Sitina v smere od Patrónky a za mostom Lafranconi v smere od Dunaja. K dispozícií je veľké bezplatné parkovisko. Pre tých, ktorí si pamätajú ešte bývalý vchod, máme malé upozornenie. Od roku 2004 je vchod premiestnený a nachádza kúsok pod budovou STV.

Niečo o zoo

Bratislavskú zoo otvorili v roku 1960, a odvtedy prešla naozaj tŕnistým vývojom. Dvakrát bola menená kľúčová plocha expozičného areálu a tiež vstupu a priľahlých objektov služieb zákazníkom.

Od roku 2005 však investovali do areálu, celkového vybavenia, služieb, do rozšírenia chovov, ale aj do nových atrakcií. Dnes tu nájdeme moderné pavilóny pre šelmy ako tigre, levy, leopardy a iné. Obľúbený je nový pavilón opíc. Celkový počet zvierat sa postupne strojnásobil. Z obľúbených zvierat tu nájdeme napríklad surikaty, veľa druhov opíc, bieleho tigra, hrocha, žirafy, nosorožca a veľa veľa iných zvierat.

Lákadlom pre deti je aj Dinopark, ktorý ukazuje modely dinosaurov. Tie sú nielen ozvučené, ale niektoré sa dokonca hýbu. Ale nemusíte sa báť, žiadny sa za vami nerozbehne. Ak však chcete zažiť tento pocit, nemiňte 3D kino, ktoré premieta pravidelne v cca 10 min intervaloch krátky film.

Čo ešte potrebujete vedieť?

Otváracie hodiny sa líšia podľa ročného obdobia:

  • Leto (1. 4. – 30. 9.) 09:00 – 18:00 h
  • Október (1. 10 – 31. 10) 10:00 – 16.00 h
  • Zima (1. 11. – 28. 2.) 10:00 – 15:00 h
  • Marec (1. 3. – 31. 3.) 10:00 – 16:00 h

Vstupné je v lete (1.4.-30.9.) 4,5 Eur dospelý a 3 Eurá dieťa od 3 do 15 rokov. V zime (1.10.-31.3.) dospelý stojí 3,5 Eur a detský 2,5 Eur.

V letnej sezóne je k dispozícií bohatá ponuka služieb. Sú tu 4 bufety, ZOO shop, kde si môžete nakúpiť nejaké suveníry, dve detské ihriská. Povozia vás aj na poníkoch a cez víkendy prebieha obľúbené komentované kŕmenie zvierat. V zime funguje iba ZOO shop a dva automaty na teplé nápoje, takže si je treba prípadne pribaliť niečo na jedenie. Dinopark je v zimnom období vypnutý, ale môžete si aspoň obzrieť modely.

Zoologická záhrada má svoje čaro v lete, kedy sa tu dá stráviť aj celý deň a môžete využívať veľa služieb a atrakcií. Svoje výhody má ale ZOO aj v neskorej jeseni alebo v zime. Môžete sa tu prechádzať skoro sami a v pokoji si obzerať zvieratá, ktoré bývajú v tomto období aktívnejšie a je ich viac vidieť. Obzvlášť vtedy, ak budete mať šťastie ako my a uvidíte miestne šelmy vyhrievať sa na takmer zimnom slniečku.


FOTO: AUTORI

23.11.2012 8:01| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: detidieťapre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist