Detské sedačky zachraňujú život

Podľa výskumov TCS/bfu je síce 85 % detí zabezpečených zadržiavacími systémami, v mnohých prípadoch však nesprávne. Koľko detí by zostalo nažive alebo nezranených, keby ich rodičia dbali na správne zabezpečenie?! Isté je, že dieťa si nesprávne pripútaným pásom môže z každej nehody odniesť závažné zranenia. Riziko, že môže utrpieť smrteľné alebo vážne zranenie, je u nezaistených detí sedemkrát vyššie.

Pri nehodách dieťa vymrští zo sedadla a dôjde k silnému nárazu na sedačky, radiacu páku, prístrojovú dosku alebo na sklo. Zároveň to ohrozuje pasažierov na predných sedadlách. Sila takéhoto nárazu je niekoľkokrát väčšia ako telesná hmotnosť detí!

Následky dopravnej nehody

Následky dopravnej nehody závisia od rýchlosti jazdy. Čím rýchlejšie auto ide, tým väčšia je energia, ktorá musí byť pri náraze prekonaná. Detské sedačky poskytujú deťom do 12 rokov najlepšiu ochranu. Deti do 12 rokov alebo menšie ako 150 cm sa musia v aute zabezpečiť detským zadržiavacím systémom. Najbezpečnejšie miesto je na zadnom sedadle.

Viac o téme: dieťarodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist