Deti do protismeru, odporúča Volvo

Deti by vraj mali čo najdlhšie cestovať v protismerných autosedačkách. Švédska automobilka pripravila tri nové typy sedačiek pre deti rôzneho veku.

Nová detská autosedačka s vysokými bokmi je určená deťom do jedného roka alebo do trinástich kilogramov. Netradične na tento typ autosedačky má výškovo nastaviteľnú opierku hlavy. Dieťa je v sedačke upevnené päťbodovým bezpečnostným pásom a sedačka k autu pomocou systému Isofix, prípadne bezpečnostným pásom.

Väčšia variabilná autosedačka dokáže rásť spolu s dieťaťom od deviatich mesiacov až do šiestich rokov.
V novinke od Volva malé deti sedia proti smeru jazdy, čo je podľa automobilky najbezpečnejšia pozícia. Keď vyrastú a prekročia hmotnosť 15 kilogramov, sedačka sa montuje otočená v smere jazdy.

Volvo odporúča používať sedačku otočenú proti smeru jazdy tak dlho, kým to vzrast dieťaťa dovoľuje, najmenej však do troch rokov, kým je hlava oproti telu o dosť väčšia a ťažšia než u dospelého. Pri čelnom náraze trpí krčná chrbtica, ale v protismernej sedačke sa sily nárazu rozložia rovnomerne.

Zdroj: SME

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist