Otecko Emanuel (1): Hoďte mu dieťa okamžite po návrate z pôrodnice!

Milé mamičky i oteckovia, veľa sa píše o tom, aké je to byť matkou, no viete, aké je to byť otcom? Čo zažíva otecko, čo si myslí a cíti? To všetko bude spolu s nami prežívať čerstvý otecko Emanuel.

Mám kamaráta, ktorý nevie krájať chleba nožom. Jeho otec viedol domácnosť podľa zdravých sedliackych patriarchálnych zásad 18. storočia: „Neživíš, nekrájaj!“

Otec si privilégium krájania vyhradil sám pre seba. Kamarát sa v mladšom veku pokúšal o samostatné krájanie mimo domu. Nešlo mu to, a tak bol terčom posmechu. Keď sa v tridsiatke oženil, kúpil si hneď elektrický krájač. Nôž a chlieb sa preňho stali zdrojom zrejme doživotnej frustrácie.

Ty zarábaš, ja sa starám o deti…

Milé mamičky, dámy a dievčatá, a čo má spoločné krájanie chleba s otcovstvom? Predstavte si, že máte doma s otcom svojho dieťaťa nastavený model: „Ty nosíš peniaze, ja sa starám o domácnosť a deti“ a jedného dňa sa rozhodnete vybrať sa kamsi niečo vybaviť bez dieťaťa.

Vaša matka je práve v maďarských kúpeľoch, svokra služobne mimo Európy, všetky kamarátky zaneprázdnené.

Nuž, poviete si, a prečo by ten môj nemohol na dve hodiny postrážiť šesťmesačné pohodové dojča?

A nechcete radšej potomka humánne zahodiť do hniezda poslednej záchrany? Veď čo všetko by sa mohlo stať? Čo od chudáka očakávate? Veď je to netrénovaný rodičovský zelenáč!

Prečítajte si tiež:

Oteckovia, nenechajte sa odstrčiť
Urobte si test – aký ste otec

Mobil a pohotovosť

Ak si so sebou vezmete mobil, partner vám do piatich minút zavolá späť, pretože: bábätku zbesilo pulzuje fontanela, čudne sa tvári, má horúci zátylok, stalo sa niečo strašné, asi sa pokakalo, nezvykle kričí… Ak budete tvrdá a mobil si nevezmete, bude vám celý čas mimo domova búšiť srdce v predtuche katastrofy.

Keď sa vrátite, bude partner v najlepšom prípade ležať opitý na mol a celkom spokojné, pocikané, pokakané a vo všeobecnosti úplne zafúľané dieťa bude pohodené na gauči olizovať niečo mimoriadne nehygienické.

V horšom prípade bude nervovo zrútený otec plakať v kúpeľni a apatické dieťa s vykričanými hlasivkami a so skleným pohľadom plným výčitiek nájdete ležať v postieľke.

Je to na vás. Poznáte tú pesničku: „Jaký si to uděláš, takový to máš“? Ak si váš partner nechá naaranžovať dieťa do kočíka či do náručia len na čas nevyhnutne potrebný na fotografovanie, nemôžete od neho asi do dvanásteho roku dieťaťa príliš veľa očakávať – a vlastne ani potom. T

akže ak chcete, aby váš partner bol plnohodnotným otcom, hoďte mu dieťa okamžite po návrate z pôrodnice – ak ste nerodili doma – a upadnite do bezvedomia.

Aj muž má prekvapivo pud zachovania druhu a vášho spoločného potomka nenechá zahynúť. Keď si bude musieť poradiť sám, tak si poradí. Navyše si bude veriť, bude na seba hrdý a starostlivosť o dieťa bude vyhľadávať. Verte mi. Mám s tým skúsenosť. Ak to ešte z kontextu nevyplynulo, som muž a otec.

Váš Emanuel Pavlík, hrdý tato

Na Babywebe tiež nájdete:

Žiarlim na svoje dieťa, priznáva nejeden otec
Otec na rodičovskej? Pohoda
Pozor na nebezpečné výrobky

11.10.2011 9:27 | autor: Otecko Emanuel

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist