KLUB tehuliek (6): Je to boj!

Tehuľku Soňu opäť vystrašilo krvácanie, čas trávila v posteli a u lekárov. Mamičke dvojičiek – Erike sa zatiaľ darí lepšie, no bojuje s chorobou aj hemeroidmi.

Tehuľka Soňa: Pohotovosť ma neminula!

Ahojte! Mám za sebou dosť zlý týždeň. Krvácanie, pohotovosť a podobné nepríjemnosti. Všetko zlé však zatiaľ nakoniec skončilo pozitívne, na tehotenskej poradni bolo všetko v poriadku.

Hematóm zmizol

Ako som už spomenula, uplynulý týždeň bol ozaj náročný. Opäť som dvakrát krvácala, pohotovosť ma teda neminula. Krvácanie totiž neprestalo a bol víkend. Našťastie som narazila na fajn lekárku, ktorá ma vyšetrila a povedala, že okrem krvácania mám ukážkové tehotenstvo.

Hematóm tam už nebol, tak predpokladala, že krvácam pre to, lebo sa mi oddeľuje placenta. Pre istotu mi aj vzali krv, či nemám v tele nejaký zápal, ale výsledky boli úplne v poriadku. Preto mi opäť odporučila pokoj, minimálny pohyb a lieky mám naďalej užívať, tak ako doteraz.

Celý deň v posteli

Viete si predstaviť, aká je to nuda, ležať celý deň v posteli? V televízií nič nejde, tak si čítam, ale po dlhšej dobe ma začnú bolieť oči, tak mi nič iné neostáva, iba spánok. A to som si myslela, že už tento týždeň pôjdem po dlhej dobe do práce, keď som sa už cítila dobre.

Tento týždeň som mala aj plánovanú tehotenskú poradňu u mojej gynekologičky. Prebehlo to rýchlo. Keďže za uplynulý týždeň mi robili ultrazvuk už dvakrát, doktorka nechcela opäť dráždiť bábätko, tak ho len zmerala., má 7,1 cm a skontrolovala dutinu. Všetko bolo v poriadku. Na moč a krv idem o necelé dva týždne. Držte mi palce.

Vaša tehuľka Soňa už v 14. týždni.


Bábätko v 14. týždni


Tehuľka Erika: Nie som úplne fit

Zdravím milé tehuľky!

Tak, ako som sa doteraz tešila, že ma choroby obchádzajú, tak začínam mať teraz obavy. Už pár dní mám pocit, že na mňa niečo lezie. Zatiaľ ešte chorobe odolávam, no obávam sa, že dokedy.

Skúšam recepty starých mám

Začiatok januára mi dáva zabrať. Všade sa hovorí o nádche a chrípke, no mňa tieto choroby doteraz obchádzali. Nanešťastie len doteraz, lebo v poslednom čase cítim, že som zjavne niečo chytila aj ja. Najskôr priniesol niečo manžel a teraz začínam mať aj ja pocit, že nie som úplne fit. Nie je to nič vážne, len sa ráno budím s plným nosom a tečie mi z neho, stále kýcham a hoci bývam hladná, jesť mi veľmi nechutí.

Teplotu som si nemerala a ani u lekára som zatiaľ nebola. Dúfam, že väčšiemu útoku bacilov odolám. Viem, že lieky by som nemala brať, tak som zatiaľ stavila len na recepty našich starých mám. Pijem teplé čaje a snažím sa ostať v posteli. Snáď ma to takto prejde a hlavne dúfam, že to nejako neohrozí bábätka.

Ďalší problém na obzore

Druhou novou nepríjemnosťou, ktorá ma trápi, sú hemoroidy. Viem, že tehotné mávajú tento problém často, no dúfala som, že aspoň táto nepríjemnosť ma obíde. S hemoroidmi som si totiž už svoje „užila“. Začalo to počas obdobia mojej operácie pankreasu, kedy som musela dlho ležať v nemocnici. Vtedy sa objavili a odvtedy sa mi vo viac či menej pravidelných intervaloch vracali.

No dlhší čas som s nimi nemala žiadne problémy, preto tá nádej a teraz aj o to väčší smútok. Nie je to nič, čoho sa by človek vo väčšine prípadov musel obávať, len je to veľmi bolestivé a nepríjemné. V lekárni mi poradili jednu homeopatickú masť, ktorú vraj môžu aj tehotné, tak uvidíme. Snáď to pomôže, musím veriť.

Vaša tehuľka Erika


Bábätko v 18. týždni

12.1.2011 11:39 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist