KLUB tehuliek (4): Vianoce plné dobrých správ

Tehuľky šťastlivo sviatkovali. Soňa a aj Erika správou o tom, že budú mamičky, prekvapili svojich rodičov práve na Vianoce. Radosť nepokazili žiadne choroby a ani nečakané udalosti. Erika vraví, že hormóny s ňou však robia svoje.

Tehuľka Soňa: Tajomstvo je už vonku!

Ahojte!!

Vianoce a sviatky prešli tak rýchlo, že ma to až samú prekvapuje. Hovorím si, že to bolo asi tým, lebo som bola pred sviatkami doslova v jednom kole – darčeky, balenie, zdobenie stromčeka, kuchyňa, vianočná večera….
Všetko napokon dopadlo dobre a tak ako sme si predstavovali, takže žiadnu námahu neľutujem.

Rodičia boli dojatí

Štedrý deň sme štandardne trávili doma s manželom Romanom a jeho dobrým kamarátom. Roman nemá rád kapra, tak som okrem kapustnice a dvoch rôznych druhov zemiakových šalátov pripravila lososa. Nechýbali ani tradičné oblátky s orechmi a medom. Po večeri sme zašli ešte k susedom na kus reči a prežili sme pokojný večer.

Vzrušenie nastalo až neskôr… Tak ako Tehuľka Zuzka aj my sme si totiž nechali naše malé tajomstvo o bábätku pre seba a až na Vianoce sme to povedali našim rodičom. Moji rodičia už budú mať tretie vnúčatko, ale keďže sa nám dlho nedarilo a vedeli, čo všetko sme už prekonali, neubránili sme sa dojatiu. Bol to nádherný pocit. Ešte viac táto šťastná správa dostala moju svokru, bude to totiž jej prvé vnúčatko, keďže manžel je jedináčik, čiže si viete predstaviť tú radosť…

Choroby ma obchádzajú

Čo sa týka mňa, cítim sa a aj mám sa dobre. Choroby či virózy má šťastlivo obchádzajú a hoci ma pár dní dosť bolela hlava, už to prešlo. Predpokladám, že to bolo tým teplým počasím a zmenou tlaku vzduchu.
Stále som síce na PNke, no snažím sa byť aj trošku aktívna. Keď sa dá, chodím na prechádzky, no nebojte sa, počúvam aj lekárske rady – šetrím sa a oddychujem.
Keďže sa už starý rok končí, prajem tehuľkám a nielen im všetko dobré do nového roku a veľa veľa splnených prianí.

Ako reagovala Soňa na štvrtý príbeh Tehuľky LIVE! Zuzky?
Dlhá cesta dosť vyčerpáva, ale zvládla si to, tak ti držím palce cestou späť a do Nového roka prajem tebe, Marekovi a malinkému bábätku hlavne veľa zdravia, ostatné snáď už príde samo.

Vaša tehuľka Soňa už v 12. týždni


Bábätko v 12. týždni


Tehuľka Erika: Rozplačem sa a potom sa smejem

Zdravím milé tehuľky

Musím sa vám priznať, že tehotenstvo začína so mnou pekne lomcovať. Výkyvy nálad, neprekonateľná chuť na jedlo i zvracanie – všetko ako z knižky. No poďme pekne po poriadku. Vianoce s našimi dvojičkami v brušku boli pokojné, no ubehli mi akosi prirýchlo. Ani som sa nenazdala a je po nich. Som však rada, že sa manželovi podarilo vybaviť si dovolenku až do Nového roka. Aspoň sme mali dostatok času navštíviť všetkých našich príbuzných a známych a podeliť sa s nimi o tú radostnú novinku. Nezabudli sme sa pochváliť ani fotkami z posledného sona.
Pri oznamovaní zatiaľ utajovanej správy sme ich šokovali hneď dvakrát – prvou správou o tehotenstve a druhou o našich dvojičkách.

Hormóny, hormóny…

Hormóny so mnou začínajú burcovať čím ďalej, tým viac. Rozplačem sa počas filmov, hoci som ich už predtým videla a koniec poznám. Cez Vianoce som začala plakať dokonca v kostole počas spievania kolied. Je to vždy len taký momentálny pocit, ktorý zaženiem tým, že sa začnem smiať sama na sebe, aká padavka sa zo mňa zrazu stala. Sú to síce nezvyčajné, no veľmi krásne pocity.

Chytá ma „žravka“

Dúfala som, že ranné nevoľnosti (u mňa skôr poobedné a večerné) už nadobro pominuli, nakoniec som už v štvrtom mesiaci (presne v 16. týždni), no nie je tomu tak. Je pravda, že už mi nebýva zle každý večer ako na začiatku tehotenstva, stále ma však občas prekvapí nepríjemný pocit v žalúdku alebo dokonca zvracanie. Na druhej strane sa to však začína postupne preklápať do pocitu neprekonateľnej žravosti. Obávam sa, že ak to takto pôjde ďalej, nevojdem sa ani do tých tehotenských nohavíc, ktoré som si kúpila minulý týždeň.

Ako reagovala Erika na štvrtý príbeh Tehuľky LIVE! Zuzky?
Milá Zuzka, som veľmi rada, že si prežila krásne Vianoce. Dôležité je, že krvácanie úplne prestalo a viac sa nevracia. Čo sa týka ostatných problémov, myslím že sú u budúcich mamičiek pomerne časté. Napriek určitej nepohode je hlavné, že neohrozujú teba ani bábätko. Milá Zuzka, spolutehuľka Soňa z Klubu tehuliek ako aj ostatné budúce mamičky, prajem vám, aby bol nasledujúci rok pre vás krajší a lepší ako tie minulé. A hlavne veľa zdravia vám aj vašim bábätkám.

Vaša tehuľka Erika


Bábätko v 16. týždni

30.12.2010 1:30 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist