KLUB tehuliek (12): Bábätká sa už blížia na svet

Tehuľka Tina má pôrod už doslova za dverami, hoci tento týždeň to vraj ešte nebude:). No a blíži sa aj narodenie Dominiky, otočila sa už hlavičkou dole.

Tehuľka Katka v 20. týždni!

Od začiatku tehotenstva som pribrala šesť kíl, nie je to málo, na to, že som len v 20. týždni. No nejako sa s tým netrápim, uvidím, čo ma ešte čaká :).

Aj komédia ma rozplače

Počas pracovných dní už máme doma zabehnutý systém, ktorý je viac-menej len o práci a o oddychu. Prídeme domov, prezlečieme sa do pohodlného, spravíme si večeru a ľahneme pred TV. Raz za čas sa naskytne príležitosť na posedenie si pri kávičke s priateľmi alebo nejaký zaujímavý film.

Som osoba, ktorá filmy veľmi prežíva a tak sa stane, že aj komédia ma rozplače, a to nemusia úradovať ani tehotenské hormóny :). No a pri horore ľakám svojimi výkrikmi „hííííí“ aj ostatných.

Teraz, ako som tehotná, sa hororom vyhýbam, pretože nechcem bábo vystavovať zbytočnému stresu a tiež sa chcem aj v noci vyspať:).

Snívam o jari

Úprimne sa teším na jar, keď toho slniečka už bude viac a nebudeme do práce a z práce chodiť po tme. Milujem jar a leto. Slnko a teplo ma nabíjajú energiou a niečo také ako jarná únava vôbec nepoznám. Práve naopak. Mám veľa energie a chuť konečne niečo robiť a užívať si prírodu, či len tak čerstvý vzduch na terase.

Mám však pocit, že pri tých mrazivých dňoch, čo hlásia na najbližšie dni, ostane u nás zas len papučová kultúra a nevytiahneme ani len päty z domu. Jedinou záchranou bude pre mňa víkend s rodinou.

Mohlo by vás zaujímať:

Výživa tehotných
Kyselina listová

Rodné mesto

V piatok sa totiž chystáme do nášho rodného mesta za rodinou. Takže počas dvoch dní si budem musieť splniť povinnosť a navštíviť ocina so sestrou a synovcom, maminu, ale aj starkú či kamarátky.

Tie ma už nevideli večnosť, takže verím, že nastanú „premeriavace“ pohľady, koľko som pribrala, ako zvládam tehotenstvo a ako veľmi mi narástlo bruško. Popravde, keď si všímam tehotné baby v okolí, čo sú približne v rovnakom štádiu ako ja, tak to moje bruško je akési malé.

Verím však, že je to individuálne, pretože som už pribrala 6 kíl, takže to, že by som bola malá ja, sa povedať určite nedá. A pripravujem sa na to, že tá váha bude rásť a rásť….no hlavne, nech je Nela zdravá a má všetkého dosť.

Nie som na seba dosť prísna…

Ja som celý život prežila v kolotoči priberania a chudnutia. Jojo efekt je môj dobrý kamarát, poznáme sa už roky. Mojou silnou stránkou je, že mám pevnú vôľu a cvičenie ma baví, takže ak sa zatnem, tak určite schudnem.
Naopak, slabou stránkou sú stravovacie návyky a nutnosť pri diéte variť upravenú stravu.

Zdravá strava mi nevadí, aj keď ma niekedy pochytí „absťák“ na sladké či nezdravé. Horšie to je s varením. Niežeby som variť nevedela, len sa mi nechce. Keď prídem z práce domov, najmenej na čo mám chuť, je stáť pri sporáku a variť si. Najhoršie je, že navariť pre jedného na jeden deň je veľké umenie, na ktoré talent nemám.

Väčšinou sa to skončí s plným hrncom, ktorý mi potom najbližšie tri dni lezie pekne na nervy. A tak hneď, ako sa dostanem na cielenú hmotnosť, prestanem variť a tvárim sa, že predsa aj Food Court v shopping centrách dokáže ponúknuť vyváženú stravu. Jasné, že po niekoľkých mesiacoch začne váha stúpať hore a ja som opäť na začiatku.

A takto to u mňa ide dokolečka dokola – 10 kíl pribrať, či schudnúť za pol roka nie je pre mňa problém. Nemám sa za to rada, lebo úplne by stačilo byť na seba viac prísna a správne jesť.

Nelka ma donúti variť! Dúfam

Preto veľmi dúfam, že keď už budem na materskej a žiadny Food Court nablízku nebude, budem nútená si variť tak či tak. A navariť si budem môcť, keď Nela bude spať, takže žiadne vyváranie po nociach. Uvidíme, ako skončia tieto moje plány, ale určite si nerobím vrásky pre terajšie kilá navyše.

Moja mama so mnou pribrala 20 kíl a poznám mnoho ďalších žien, ktoré počas tehotenstva dosť pribrali.
Po pôrode a pri tých všetkých stresoch okolo bábätka sa dali veľmi rýchlo dokopy a už sú na svojej pôvodnej váhe.
Myslím si, že aj dlhé prechádzky a kočíkovanie pomôže zhodiť nejaké to kilečko.

Takže držte palce, nech mi tento môj entuziazmus vydrží.

Katka


Katka je v 20. týždni, takto asi vyzerá jej bábätko


Tehuľka Peťa v 32. týždni

Ešte sa ani nenarodila a môžem povedať, že mám ideálne dieťa:). Má ideálne miery presne na daný týždeň a už sa aj poslušne otočila hlavičkou dole!

Ideálne miery

Tento týždeň som bola v poradni. Sestrička mi vypísala papiere na materskú dovolenku. Jupí! Takže konečne koniec určených vychádzok na PNke!

Viac ma však potešila správa o našej malej Dominike. Všetko v poriadku a vážime už 1600 gramov. Jej miery sú ideálne :), veľkosťou presne zodpovedá týždňu tehotenstva. No a okrem toho, už je aj otočená hlavičkou dole, čiže sa chystá na príchod medzi nás…

Lekárka mi robila aj krvné testy a mám málo železa, takže musím ísť pre recept. Do ďalšej poradne idem za tri týždne a budú mi robiť ster na streptokoka. Potom by som už mala chodiť do poradne každé dva týždne. Zdá sa mi, že to teraz rýchlo beží…

Prečítajte si tiež:

Choroby v tehotenstve
Hygiena v období viróz

Choroba ma dostala

Inak veľa noviniek nemám, nakoľko som potom uviazla doma – chorá. Ležím a dopujem sa vitamínmi a čajíkmi s citrónom. Musela som vynechať aj moje obľúbené tehuľkovské cvičenie.

Začala som brať homeopatiká, keďže doktorka vravela, že nič iné nemôžem.. Zabrali, je mi oveľa lepšie, takže dúfam, že o týždeň budem fit a budem sa môcť ísť sa trošku rozhýbať. V tehotenstve to je s tými liekmi ťažké, niekedy uvažujem, či by dieťatku uškodili viac nejaké lieky alebo samotná choroba.

Aký máte názor vy. Brali ste počas tehotenstva antibiotiká? Napíšte do našej diskusie alebo na náš facebook.

Vaša tehuľka Peťa


Bábätko v 32. týždni, chystá sa na svet


Tehuľka Tina v 39. týždni

Izbička pripravená, už len aby prišla naša Karolínka. Ja by som si to už veľmi želala, len lekár vraví, že máme ešte čas.

Izbička je hotová

Milé tehuľky, znova sa tu stretávame, aspoň takto online. Poviem vám, sťahovať sa do domu z bytu je celkom zábavné. Toľko vecí ešte nemáme, a to som si myslela, že budeme vyhadzovať. Dôležité ale je, že detská izbička pre našu malú Karolínku je už hotová.

Kúpili sme jej krásny nábytok, no najviac sa teším z nálepiek, ktoré sme dali na stenu. A samozrejme najkrajšou „ozdobou“ v celej izbe bude naša Karolínka :).

Čítajte aj:

Ako vybrať pôrodnicu
Chcem byť s partnerkou pri pôrode

Pôrodnica – môj druhý domov:)

Mám pocit, že v pôrodnici som viac ako doma. Každý týždeň chodím na kontrolu k môjmu gynekológovi a v tom istom týždni chodím aj k pôrodníkovi. Obaja sídlia síce v jednej budove, ale keďže každý robí inak, tak sa to nedá dať stihnúť v jeden deň. Je to celkom zábavné. Mám duo vyšetrenia.

Ale tak to má byť. Starostlivosť o mamičku a dieťatko, tak ako si zaslúžia. Mamička by sa nemala doprosovať o vyšetrenie. Počula som o totiž aj pár takých prípadov, Neviem, neviem, kedy sa to naše zdravotníctvo uvedomí…

Pôrod mi vraj ešte nehrozí

Dnes som bola na kontrole u pôrodníka. Išla som k nemu s tým, že by som už pomaly aj chcela rodiť, hoci termín mám o dva týždne. Akosi však už nevládzem, som straaaašne opuchnutá. Pozrel sa a povedal, že ešte určite nie, že hlavička je ešte vysoko a že sa vidíme za týždeň. Uvidíme, čo sa za ten týždeň zmení.

V piatok ma čaká ďalšia kontrola, tentoraz u môjho gynekológa. Novinky nielen z mojich lekárskych návštev vám prezradím o týždeň. Držte sa, dávajte si na seba pozor, hlavne keď majú udrieť tie mrazy.

Tina


Bábätko v 39. týždni, pôrod je za dverami 🙂

7.2.2012 7:09 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist