KLUB tehuliek 11: Erika ďakuje

KLUB tehuliek sa minulý týždeň rozlúčil s Erikou. Napriek tomu, že to nemá ľahké, si ešte našla čas a napísala zopár riadkov. Soňu zas tento týždeň potrápili úrady a vybavovačky.

Erika: Ďakujem

Ďakujem vám za podporu a vaše maily. Je neuveriteľné, že reagovali nielen naši známi a priatelia, ale aj spolužiaci zo školy, s ktorými som už dávno stratila kontakt, ako aj úplne neznámi ľudia, ktorým môže byť náš ľahostajný a tak povediac „ukradnutý“. Všetkým veľmi pekne ďakujem za slová útechy, ktoré síce pomôžu len málo, no dokazujú, že ľudia ešte nestratili ľudskosť. Držím palce iným tehuľkám a verím, že nikoho nepostihne takýto krutý osud.

Milé tehuľky zažívajte len samé „bruškovské“ radosti a čo najmenej stresov a starostí. Verím, že aj nám s manželom sa raz podarí dať život a držať v náručí vytúžené krásne a zdravé dieťatko, alebo dieťatká.

Keď sa tak stane, určite sa vám ozvem cez stránku baby-webu. Dovtedy sa majte pekne a ešte raz úprimne ďakujem.

Erika


Tehuľka Soňa: Ťahanice s poisťovňou

Ahojte

Tento týždeň som si vyskúšala, ako flexibilne fungujú slovenské zdravotné poisťovne. Vybaviť niečo online, je stále len snom, takže keď je človek naozaj chorý, má asi smolu.

Zbytočné behačky

Chystám sa na morfologický skríning. Myslela som si, že je to štandardné vyšetrenie v tehotenstve, no pri objednávaní som zistila, že moja poisťovňa zrušila s daným zariadením zmluvu a vyšetrenie si musím zaplatiť sama.
Bola som prekvapená, no vypátrala som, že si viem pred zákrokom poslať do poisťovne žiadosť a keď uvážia a danú žiadosť mi schvália, časť nákladov by mi vrátili späť.

Tak som šla na to, veď to predsa nemôže byť nič zložité, myslela som si. Vyplnila som tlačivo a poslala do poisťovne. O pár dní mi volali, že pred výkonom potrebujem pečiatku lekára, tak som si išla pre tlačivo do poisťovne a zašla som k lekárovi pre pečiatku a doplnila som tam aj kód výkonu ako žiadali.

Už som si myslela, že som všetko splnila, ale zas mi o pár dní volali, že kód je nesprávny, aj keď tam bol napísaný morfologický skríning a ešte potrebujú výmenný lístok od môjho lekára. Neviem, či to robia naschvál, ale stále som musela niekam behať a vybavovať, čo ma v mojom stave nepotešilo. Po dlhých ťahaniciach mi schvália len asi 20% nákladov. Neviem, či to stálo za tie nervy a behačky. Človek si platí zdravotné poistenie a keď potrebuje niečo navyše, je tu hneď problém.

Skúsim brušné tance

Keď som už v 19. týždni, lekár mi povolil cvičenie. Tak som sa vybrala na gravidjogu kúsok od mojej roboty. Som rada, že po dlhej dobe môžem niečo urobiť pre svoje telo.
No po cvičení som zistila, že to nie je presne to, čo som hľadala. Na budúci týždeň preto vyskúšam brušné tance. Pri cvičení mám totiž rada viac pohybu a najmä hudbu. Potom vám napíšem, aké to bolo.


Bábätko v 19. týždni

16.2.2011 9:04 | autor: Klub Těhuliek
Viac o téme: skríningvyšetrenie

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist