Už som nemohla dojčiť pre dohryzené bradavky

Keď sa mi narodil synček Dávidko Vendelín, mala som len 20 rokov a chodila ešte do školy. Celým tehotenstvom i pôrodom som sa pretĺkala sama, i so všetkými chybami. Nikto mi počas tehotenstva nepovedal, že mám ploché bradavky, až sestričky pri prvom dojčení.

dojcenie_istock_000008873591medium-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Syn sa nevedel prisať… a tak sestrička priniesla injekčnú striekačku, prerezala ju stredom a obrátila ostrou stranou naopak… a pokúšala sa mi vytiahnuť bradavky (au), no nepomohlo. A tak mi ich skúšala šúľať nechtami (au)… ale výsledok zostal rovnaký.

Po desiatich dňoch nás nakoniec pustili domov. Vendelínko papal každé tri-štyri hodiny a krásne priberal. Našťastie, nedostatkom netrpel a skôr ako som syna stihla priložiť k prsníku, už mal tvár celú od mlieka 🙂

Synova operácia ma neodradila

Dávidko sa narodil s poruchou obličky a ako päťmesačný bol na operácii. Dva dni som ho nemohla dojčiť, tak som si mlieko odsávala a pravidelne posielala. Na tretí deň som ho kŕmila na špičkách preklonená cez postieľku.

Poviem vám, bola to makačka, neraz som to chcela zavesiť na klinec. Ale nevzdala som sa a dojčila ešte desať mesiacov.

… ale jeho zúbky áno

Až kým nezačali synčekove ľudožrúcke chúťky. Tak mi rozhrýzol prsia, že sa nechceli dlho zahojiť. Doktorka mi zakázala dojčiť a gynekológ predpísal lieky na zastavenie tvorby mlieka. Musela som mať stiahnuté prsia a minimálne piť.

Z pŕs mi ostali dve sušené slivôčky

Na prsia som bola vždy hrdá, lebo neboli ani veľké ani malé, ale hlavne boli pevné. Nikdy predtým som nenosila podprsenku, len športovú na cvičenie. Teraz sa už bez vystuženej podprsenky z domu nepohnem. Ale začala som cvičiť, piť mlieko a sprchovať sa striedavo v teplej a studenej vode.

Ale žeby až po troch rokoch prišlo vytúžené ovocie? Prsia sa mi spevnili, mierne zväčšili a sú citlivejšie… lebo pred pár dňami som sa dozvedela, že som v štvrtom týždni tehotenstva…

Zuzana

Viac o téme: mliekoprsiazúbky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist