Má zmysel kupovať tehotenské plavky?

Leto je v plnom prúde, na kúpalisku je skoro každý. Váhate, či si ísť zaplávať, pretože vaše ploché bruško je nenávratne preč? Aké sú vôbec na trhu plavky pre tehotné a aké vybrať?

Má to zmysel?

Či je múdre kupovať na niekoľko mesiacov plavky, to si musíte zodpovedať samy. Len na vás záleží, či do nich chcete investovať. Pravdou je, že „normálne“ plavky máte tiež málokedy dlhšie ako jednu či dve sezóny. Tehotenské budete mať na jednu sezónu, prípadne poslúžia v ďalšom tehotenstve. „Mamičky si tehotenské plavky kupujú často. Každý týždeň nejaké predáme. V zime chodia plávať do bazénu, a preto dávajú prednosť jednodielnym plavkám. V lete zase viac kupujú plavky so sukňou a iné typy dvojdielnych plaviek,“ vysvetľuje Kristýna Hošnová z tehotenskej módy Tveret.

Môžem použiť obyčajné plavky?

Záleží, aké máte. Jednodielne od štvrtého mesiaca zrejme už neoblečiete. Dvojdielne síce oblečiete, ale budete sa v nich asi cítiť nepohodlne. Okrem toho – vaša postava sa zásadne zmení – prsia a boky vám asi nedovolia si obliecť tie isté veľkosti a strihy. Okrem spomenutého nepohodlia nebude mať vaše telo dostatočnú podporu (kosticu, zvýšený pás).

Aké mám možnosti?

Vybrať si môžete zo skupiny klasických jednodielnych a dvojdielnych plaviek. Z hľadiska zdravotného je úplne jedno, či sa rozhodnete pre prvé či druhé. Infekcia, prechladnutie či iné nepríjemnosti z plávania nespôsobujú plavky, ale voda a chlad. Prechladnúť môžete rovnako rýchlo v plavkách jednodielnych ako aj v dvojdielnych. Dôležité skôr je, aby ste sa po kúpaní osprchovali a plavky čo najskôr vyzliekli, ak nie je naozaj teplo a plavky neuschnú veľmi rýchlo.

  • Jednodielne plavky

Jednodielne plavky sú možnosťou pre aktívnejšie mamičky, ktoré si rady chodia zaplávať, a pre tie, ktoré chcú mať zakryté bruško. Drahšie modely majú v látke zabudované podpory pre bruško či pre prsia, čo tehotná žena ocení. Dostanete ich na trhu od 23 do cca 110 eur.

Mothercare
Športové plavky so zabudovanou podporou, od 22 eur

Quelle
Čierne jednodielne plavky, od 27 eur

  • Dvojdielne plavky

Veľmi populárne sú dvojdielne tehotenské plavky. Tie sú väčšinou riešené zdvihnutým pásom, ktorý obopína rastúce bruško, a predĺženou vrchnou časťou. Tá prekrýva bruško zase zhora. Moderné sú teraz nazbierkané „košieľky“, ktoré na tehotných ženách vyzerajú veľmi pekne. Dvojdielne plavky kúpite opäť v cenovej relácii od 23 do cca 110 eur.

TVERET
Farba červená 73 eur

LITEX
Dvojdielne tehotenské plavky.
Zaväzovanie za krkom i na chrbte.
Cena: 25 eur

Quelle
Tankini, od 40 eur

14.7.2010 9:59| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist