Kam vyraziť s dieťaťom (13): ZOO Zlín-Lešná

Chcete deťom pripraviť pekný deň a hľadáte miesto, kde ste ešte neboli? Máme pre vás tip spoza hraníc.
ZOO Lešná uchváti malých aj veľkých, a to nielen milovníkov zvierat. Jediné, čo potrebujete je pas a chuť si trochu privstať. Spolu s pražskou ZOO je to najkrajšia ZOO našich českých susedov. Výnimočná je predovšetkým krásnym prostredím.

Môžete až do voliéry…

Priestor ZOO zaujme svojím rozdelením. Zvieratá „tu bývajú“ podľa kontinentov, v ktorých žijú. Nie sú utláčané v klietkach či ohradách, majú k dispozícií veľkorysý priestor, ktorý pripomína ich domov.

V niektorých častiach, ako napríklad novodokončená Etiópia (2012), budete mať dokonca pocit, že ste sa tam naozaj preniesli. Toto zdanie pomáhajú vytvárať aj tradičné stavby z tejto krajiny a materiál, z ktorého sú urobené steny, strechy aj chodníky a oplotenia.

Zvieratá sa dajú pozorovať z blízka, pričom oplotenie je podľa možnosti minimálne. K papagájom a aj iným vtákom môžete dokonca vojsť až do voliéry. Bonusom pre návštevníkov je zámok Lešná, ktorý je v areáli ZOO. Ide o unikátnu stavbu architekta Dušana Jurkoviča, ktorá zaujme nielen zvonku, ale aj expozíciami vo vnútri.

Praktické informácie

ZOO je otvorená podľa sezónu, hlavnú má od apríla do konca septembra, vtedy sa dá vojsť medzi zvieratá od 8:30 do 18:00. Dospelí zaplatia v sezóne 130 Kč a deti od 3 do 15 rokov 80 Kč. Deti do 3 rokov majú vstup zadarmo. Dá sa platiť aj eurom, ale výhodnejšie je zaplatiť kartou.

V areáli nájdete okrem zvierat aj ďalšie detské lákadlá – viacero detských ihrísk či vláčik. Pri pokladni sa dozviete tiež časy, kedy prebiehajú komentované kŕmenia zvierat.

Hneď vedľa pokladne je aj obchod so suvenírmi, posedieť si môžete vo viacerých reštauráciách a kaviarňach. Ak prídete na bicykli, tak vám ho postrážia.

Na deti tu naozaj myslia. Prebaľovacie pulty či požičovňa kočíkov patria k službám, ktoré dobre padnú každej mamičke. Areál ZOO je naozaj veľký. Ak ho navštívite s malými deťmi, naplánujte si skrátenú trasu a do ZOO sa radšej po čase vráťte znovu. Prehliadka totiž zaberie bez problémov aj 5 hodín. Na naplánovanie okruhu využite mapku dostupnú na internete. Rozhodne odporúčame nevynechať novú africkú časť.

ZOO sa dá dobre prejsť aj s kočíkom. Je tu ale niekoľko úsekov, kde sa s ním nedostanete. Sú však dobre označené ako na mapke, tak aj v teréne.

Mapku ZOO si môžete stiahnuť tu: http://www.zoozlin.eu/mapa-zoo.

Ako sa tam dostanete?

ZOO sa nachádza asi 4 km severne od Zlína. Z Trenčína je to 80 km cez prechod Drietoma. Pri ceste z Bratislavy môžete zvoliť aj cestu cez Brno, je to však zachádzka. Zaparkovať sa dá na dvoch parkoviskách zadarmo a na ďalších troch za poplatok.

Zo Zlína chodí do ZOO aj MHD č. 34 a 36. Ak si chcete pozrieť celú ZOO a výlet si užiť, tak si treba vyhradiť dosť času a ráno si trošku privstať. Odmenou vám budú rozžiarené detské očká a otlaky na nohách :o)


FOTO: AUTORI

21.6.2013 2:48| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: chuťdeti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist