Denník budúceho otecka: Ideme do toho!

Volám sa Dávid, mám 35 rokov a nedávno sa mi život obrátil naruby. Narodil sa mi syn…

denik-budouciho-taty-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Bolo to nové, zvláštne a spätne skutočne krásne obdobie. Ako sa hovorí: „Po bitke je každý generál.“ Aj ja by som bol robil mnoho vecí inak, no ako sa má človek dozvedieť, ako veci fungujú? Množstvo informácií je na internete, väčšinou však nie v ucelenej forme a už vôbec nie z mužského pohľadu. V mnohých diskusných fórach pre mamičky chlap vníma skôr zvýšenú hladinu hormónov než informačnú hodnotu. 😊 Preto som sa rozhodol podeliť o svoje zážitky.

Spätne hodnotím tehotenstvo a pôrod ako tú najkrajšiu a najintímnejšiu chvíľu, ktorú môže pár prežiť. A keď sa človek pripraví, tak sa dá zvládnuť s väčším pokojom a dokonca si ju môžete aj užiť.

HLAVNE NETLAČIŤ NA PÍLU

Na nás chlapoch to asi tak nevidieť, lebo vám ženám biologické hodiny tikajú oveľa nápadnejšie. Jemné naznačovanie potom vystrieda skutočný tlak, niekedy aj citové a iné vydieranie. Poznám aj ženy, ktoré k tomu pristúpili skutočne poctivo a rozplánovali aj samotné „milovanie“ a jeho frekvenciu podľa obdobia ovulácie. A ešte to podporili meraním teploty na určitých miestach. No takto na nás chlapov ísť nemôžete! Ustavičné naliehanie a nútenie nikoho extra nevzruší a neskôr to stresuje až odpudzuje. Nielenže týmto spôsobom vytúžené dieťa pravdepodobne nezískate, ale je dosť možné, že zrejme stratíte aj normálneho chlapa (veď s vami chce dieťa!!!). Čo si budeme hovoriť, po tridsiatke už bývajú tí lepší zadaní a nie je najvhodnejší čas hľadať niekoho nového. Preto vás prosím, nechoďte na nás zhurta. Pomôže to vám i nám. Koniec koncov, čo sa má stať, to sa stane. A uvidíte, že spolu a viac v pohode to bude oveľa lepšie.

AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI

I muži majú totiž svoje dni. A rovnako ako vy potrebujeme lásku, uznanie a navyše veeeľa obdivu. A keď sa nám toho nedostáva a navyše vás viac než my zaujíma oplodnenie, tak začneme hľadať inde, čo v konečnom dôsledku nechce ani jedna strana. Takže v pokoji a spoločne.

Rovnako, prosím, nepreberajte tehotenstvo so svojimi zlatými mamičkami, s kamarátkami či náhodnými ľuďmi. Tým, že budeme od vás aj od ostatných počúvať, že už je načase, našej psychike skutočne nepomôžete. Moja v tom čase ešte priateľka bola našťastie rozumná a vďaka tomu sa mustang a dobyvateľ pomaly začal meniť na niekoho, kto si nielen dokázal predstaviť, ale aj chcel dieťa a rodinu. A verte, že to nebol proces jednoduchý ani bezbolestný. 😊

A KEĎ TO HNEĎ NEJDE?

Ak to „hneď“ znamená dlhšie než pol roka, tak sa dá, samozrejme, s niekým poradiť, urobiť testy plodnosti a podobne. Ale tiež v pokoji. My to riešiť nechceme. Chlap sám seba vníma ako dobyvateľa a toto je veľmi citlivá záležitosť, útočí to na našu mužskú podstatu. Informujte nás, ale rozhodnutie, kedy je najlepší čas riešiť to, nechajte na nás. Uvidíte, že tento prístup sa vám vyplatí viac než nátlak (ak teda doma nemáte leňocha alebo rozmaznanca).

Čítajte ďalej:

IDEME DO TOHO!

No a teraz pozitívnejšie. S rozhodnutím „chceme bábätko“ sa začína zlaté obdobie. 😀 Žiadna hormonálna antikoncepcia znižujúca libido. Žiadne zdĺhavé prehováranie. Hoci to občas bolo z povinnosti, aj tak sme sa milovali, koľko sa nám žiadalo. Myslím si, že toto obdobie je svojím spôsobom jedinečné. Obaja vedia, že je to vážne, chcú mať dieťa. Ide o veľký záväzok, takže odpadnú aj posledné zábrany – nielen vo forme ochrany a antikoncepcie. Sex je v tomto období krásny, preto sa nikam neponáhľajte a užívajte si ho.

Tak, a je to tu, ideme na to!

23.6.2023 6:06| autor: David Krobot

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist