Čo pribaliť na výlet s bábätkom

Chystáte sa s bábätkom vyraziť „do sveta“ a premýšľate, čo vziať so sebou? Máme pre vás pár „vychytávok“, ktoré vám mnohé uľahčia.

Termoobal. Dopredu pripravené teplé jedlo a pitie vydrží v malej šikovnej termotaške aj dve až tri hodiny. Stačí malá taška na jedno jedlo a jednu várku pitia, pretože väčšie množstvo jedla by sa teple už neudržalo. Skvelo sa hodí na výlety, kde sa nenachádza reštaurácia s mikrovlnnou rúrou, v ktorej by sa jedlo dalo ohriať. Na uchovanie teplých tekutín, samozrejme, postačí malá termoska.

Škatuľka na pochutiny. Dobre tesniaca škatuľka môže dostatočne dlho slúžiť ako maličká špajza. Schovajú sa do nej zdravé sušienky na trénovanie prerezávajúcich sa zúbkov alebo obľúbené ovocie nakrájané na kúsky ako malá desiata.

Fľaštička na pitie. Deti sa rady s vecami hrajú, takže nielen na cestách, ale aj doma uvítate hrnček alebo fľaštičku s bezpečnostným viečkom, z ktorých sa pitie nevyleje, ani keď sú práve hore dnom… Ak budú mať špeciálne pútko na cesty, máte navyše istotu, že ich máte vždy poruke a že ich nestratíte.

Zásobník na sušené mlieko. Ak dávate dieťaťu ešte mliečnu výživu, bude sa vám hodiť zásobník na sušené mlieko a zároveň fľaštička s teplou dojčenskou vodou, ktorú môžete nejaký čas uchovať v termoobale alebo priamo v termoske.
Podbradník. Na výlete alebo prechádzke do prírody najlepšie využijete igelitový pripínací podbradník s kapsou. Ľahko ho umyjete a je skladný. Šikovným variantom sú aj jednorazové papierové podbradníky na suchý zips. Nemusíte si robiť starosti s umývaním a sú takisto dobre skladné.

Obrúsky a všetko ostatné

Ďalšími malými, ale šikovnými pomocníkmi na cesty sú okrem klasických hygienických pomôcok napríklad navlhčené obrúsky, ktoré uľahčia rýchlu očistu, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, klobúčik proti slnku a náhradné oblečenie, ak sa dá očakávať letný dážď…

Postieľky a tašky

Ak sa chystáte na dlhšiu cestu, je dobré uvažovať o špeciálnych cestovných taškách, ktoré majú veľa vreciek na rýchle „vypátranie“ suchej plienky, termosky s pitím, obľúbenej hračky či náhradného oblečenia.
Ak nemajú v cieľovej stanici detské postieľky a vy patríte k usilovným cestovateľom, rozhodne popremýšľajte o nákupe cestovnej postieľky, na ktorú si dieťa rýchlo zvykne a bude sa cítiť bezpečne, teda „ako doma“.

31.8.2009 10:08| autor: Magdalena Holancová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist