Baby-web odporúča knihy

Vite, jake knihy o Materstve rodičovstve stojí za prečítanie? Vybrali sme je pre vas.

Veľká kniha o matke a dieťati

Exkluzívna praktická príručka o gravidite, pôrode a starostlivosti o dieťa od prvých dní po narodení do troch rokov. Prináša jasné, jednoduché a overené riešenia každodenných problémov od prebaľovania, kŕmenia či kúpania až po výchovu vášho dieťatka od prvých dní života až do veku batoľaťa.

Je to príručka, ktorá by nemala chýbať v domácej knižnici tých, ktorí sa rozhodli priviesť na svet dieťa, ale aj tých, pre ktorých sa toto rozhodnutie už stalo realitou. Príručka je najpredávanejšia kniha vo svojom žánri na slovenskom trhu. 264 strán, 499 Sk/16,53 €.

Všetky knihy vydavateľstva Perfekt celoročne s 30% zľavou dostanete iba v Kníhkupectve V. Zamarovského! Knihy si môžete objednať tu.

Zázrak menom dieťa

Absolútna novinka! Vizuálne príťažlivá a inšpiratívna kniha Desmonda Morissa odhaľuje prekvapujúce skutočnosti ľudského tela a schopnosti dieťaťa dosiahnuť obrovské pokroky za veľmi krátky čas. Zaoberá sa procesmi učenia, fyzickým a emocionálnym vývojom, začleňovaním dieťaťa do spoločnosti a poskytuje aj retrospektívny pohľad na prenatálny vývin.

Táto publikácia by nemala chýbať v knižnici rodičov, ktorí túžia detailne porozumieť, aký veľký zázrak ukrýva v sebe ich malá ratolesť. 192 strán, 599 Sk/19,88 €.

Všetky knihy vydavateľstva Perfekt celoročne s 30% zľavou dostanete iba v Kníhkupectve V. Zamarovského! Knihy si môžete objednať tu.

Perfektná kniha o matke a dieťati

Príručka poslúži ako cenný zdroj informácií o priebehu tehotenstva a starostlivosti o dieťa do troch rokov. Je neoceniteľným pomocníkom a poradcom najmä tým rodičom, ktorí očakávajú narodenie svojho prvé­ho potomka. Vysvetľuje, čo sa deje v tele nastávajúcej matky, a obsahuje užitočné rady, ako sa prakticky starať o dieťa. 284 strán, 499 Sk/16,53 €.

Všetky knihy vydavateľstva Perfekt celoročne s 30% zľavou dostanete iba v Kníhkupectve V. Zamarovského! Knihy si môžete objednať tu.

Rodičovstvo je veda

 Nechajte deti dobre sa vyplakať, zbytočne ich neberte na ruky a nemaznajte, dieťa musí jesť pravidelne každé tri hodiny… To sú rady, ktorými nás ešte aj teraz zásobujú naše mamy, tety a susedia, hoci vy intuitívne cítite, že to nie je celkom pravda. Zoberte preto do rúk túto knihu, ktorá sa odkláňa od dogmatických tvrdení a oboznamuje rodičov s novými spôsobmi výchovy.

Kniha ponúka nielen informácie, ako môžu ovplyvniť sociálny a emociálny vývin svojich detí, ale aj množstvo praktických riešení každodenných problémov. Dozviete sa pravdu o bežne používaných výchovných metódach a najnovších vedeckých poznatkoch o formovaní detského mozgu zážitkami. Naučíte sa účinne reagovať na výbuchy zlosti aj slzy, čím sebe aj deťom zabezpečíte dobrý spánok. 499 Sk/16,56 €.

Nová veľká kniha o dieťati

Rozsiahly, aktuálny a praktický poradca pre rodičov a budúcich rodičov. Nemala by chýbať v rodinnej knižnici, ak sa vám po byte batolia deti do troch rokov. Pomôže vám najmä vtedy, ak vaše dieťatko začne stonať, kašlať, sopliť, bolí ho bruško, má vysokú teplotu – nájdete v nej praktické rady. Zároveň vás usmerní aj výchovne, dozviete sa, čo máte v ktorom mesiaci od dieťaťa požadovať. 499 Sk/16,56 €

Dieťa

Kim Daviesová

Najobsiahlešia publikácia na knižnom trhu, ktorá sa zaoberá problematikou rodičovstva a všetkým, čo s tým súvisí. Nájdete v nej všetky potrebné informácie o tom, ako prebieha telesný, duševný a emociálny vývoj dieťaťa. Odborníci vám poradia, ako sa primerane starať o dieťa v jednotlivých fázach jeho života od narodenia až do predškolského veku a čo najprirodzenejšie uspokojovať jeho telesné a duševné potreby.

Zaujme vás aj široký tematický záber vrátane zdravého stravovania, detských ochorení, hygieny, nácviku na nočník, spánkového režimu, detských hier, obliekania a množstva ďalších stránok starostlivosti o dieťa. 890 Sk/29,54 €

Chvíle, ktoré stoja za to

Barbara De Angelis

Aby bolo dieťa šťastné, musí mať predovšetkým šťastnú mamu. A ako to dosiahnuť? Autorka tejto knihy je uznávaná odborníčka na medziľudské vzťahy nielen v Amerike. Veď to poznáte: v peňaženke posledná päťstovka a vy snívate o tom, že ak by ste mali päťtisíc, boli by ste šťastná. Vaše dieťa jednostaj pobehuje, neupratuje hračky, papuľuje.

Keby sa čarovným prútikom zmenilo na spôsobne vychovaného anjelika, boli by ste prešťastná. Ale naozaj? Barbara vám vysvetlí, že šťastná nemôžete byť stále. Bolesť, smútok, nepríjemnosti, to všetko patrí k životu. Nevyhýbajme sa im. Ale nezabudnime si vychutnať šťastie. 299 Sk/9,92 €

Dokonalé dieťa podľa hviezd

Oľga Krumlovská

Je kopa mamičiek, ktoré si rady prečítajú horoskopy. Podľa tejto knihy si pre dieťa môžete zostaviť jednoduchý horoskop. Odhalí vám, ako dieťa vníma svojich rodičov, aký má umelecký talent či nadanie na šport, aký spôsob učenia je preň najvhodnejší. Dôležité však je, aby ste to nebrali ako nemenný fakt, skôr ako zábavu pre mamy! Aj deti – Strelci prekvapia vlastnosťami, ktoré by vôbec nemali mať, občas sú malí Býci citlivejší ako Raci a nie je pravda, že najťažšie sa vychovávajú Blíženci. 129 Sk/4,28 €

Tajomstvá o mužoch, ktoré by mala poznať každá žena

Barbara De Angelis

Šťastné dieťa vyrastie len v šťastnej rodine. Preto je nesmierne dôležité, aby muž so ženou vytvorili harmonický pár. Zvyčajne žena sa viac zaoberá vzťahmi a viac číta, práve preto je pre ňu vytvorená táto kniha. Barbara de Angelis vlastnou metódou pokusov a omylov, čiže chodenia i rozchodov a neskôr aj svadieb a rozvodov, zistila, akých pravidiel sa držať, aby ste s mužom v pokoji spolunažívali. V knihe nájdete množstvo návodov, ktoré vám doma zabezpečia pohodu a harmóniu.

Autorka týchto kníh Barbara de Angelis je celosvetovo uznávaná odborníčka na medziľudské vzťahy, ako aj autorka mnohých bestsellerov. Je jedna z najpopulárnejších a najvyhľadávanejších amerických expertov na tému osobného vývoja a partnerstva. Barbara de Angelis sa pri písaní svojich kníh inšpirovala skúsenosťami tisícok ľudí, ktoré prešli zásadnou transformáciou po absolvovaní jej workshopov a seminárov. 299 Sk/9,92 €

Úžasné dni školáčky abby

Anne Mazerová

 Je úplne jedno, ktorú knihu si o odvážnej školáčke Abby vyberiete, vaše dieťa sa poteší. Najmä ak ide o malú slečnu vo veku 8 až 10 rokov. Abby vyrastá v super rodine: mama je právnička, otec počítačový expert, starším sestrám dvojičkám sa darí, na čo siahnu, mladší brat zasa vyrieši každú matematickú záhadu. Ako teda môže v tejto rodine vyniknúť Abby, ktorá sa od svojich súrodencov líši tým, že má ryšavé kučeravé vlasy?

Napríklad si zmyslí, že bude futbalovou hviezdou. Alebo získa hlavnú rolu v školskej divadelnej hre Peter Pan. Alebo vyhlási nezávislosť a nebude brať brata nikde so sebou. Abby mieni a okolnosti menia. Nakoniec to vypáli vždy inak, ale Anne Mazerová je špecialistka na neočakávané závery a tak tieto pôvabné knižky sú pre malé čitateľky tým pravým letným čítaním.
169 Sk/5,60 €

11.2.2009 6:14| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist