Aj bábätko vám dáva najavo svoju lásku

Aj malé deti vedia mamičke prejaviť svoju náklonnosť. Niektoré matky však ich vyznanie lásky často nepoznajú, preto je dôležité pár si ich vymenovať.

laska-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Ako spoznáte, že vám vaše malé dieťatko prejavuje náklonnosť a ukazuje vám svoju lásku? Túto otázku si zrejme kladie nejedna mamička, a to hlavne prvorodičky.

Ste vyčerpaná z pôrodu, ale zároveň šťastná, že ste zvládli priviesť na svet zdravé dieťa. Najradšej by ste ho od lásky popučili, ale ono sa netvári príliš nadšene? Nemajte strach, stačí len vnímať aj najjemnejšie signály a gestá.

ĽAHKÝ A KRÁTKY ÚSMEV

Niekto si myslí, že keď sa bábätko smeje, v skutočnosti to nič neznamená. Opak je však pravda, lebo úsmev svojho drobčeka skutočne môžete brať ako signál lásky.

Ak sa vaše ani nie polročné dieťatko aspoň na chvíľu usmeje, tešte sa. Znamená to totiž, že sa vo vašej spoločnosti cíti dobre a spokojne a že vás má veľmi rado. Preto sa s tým ihneď môžete zveriť kamarátkam, mamičke, skrátka všetkým vo svojom okolí.

DLHÉ POHĽADY

Bábätká majú vo zvyku ustavične na všetko pozerať. Niet sa čomu čudovať, niekoľko mesiacov nič nevideli a zrazu je okolo nich množstvo nových vecí, ktoré ich fascinujú. Tou najdôležitejšou ste však vy.

Možno ste si všimli, že váš malý uzlíček šťastia sa na vás dokáže nepretržite pozerať aj niekoľko minút. Rozhodne to neberte na ľahkú váhu, má to totiž svoj význam. Snaží sa vtlačiť si vás do pamäti, lebo z vás cíti lásku a chce si vás dobre pamätať.

Koniec koncov, to isté možno robíte aj vy. Ste svojím výtvorom taká fascinovaná, že sa naň nemôžete vynadívať a od lásky by ste ho najradšej zjedli. Podobné pocity má aj vaše bábätko, len ich ešte nedokáže dať tak jasne najavo, preto na vás ustavične len hľadí.

BEZ VÁS LEN TAK NEZASPÍ

Sťažujete sa, že vaše bábätko celé noci nespí a ustavične vás budí? Skúste sa nad tým pozastaviť, môže totiž ísť o ďalší prejav lásky. Vaše dieťatko žilo niekoľko mesiacov vo vašom brušku a na vašu prítomnosť je skrátka zvyknuté. Len čo má spať samo v postieľke alebo niekde v inej izbe, mohlo by to spôsobiť nespočetne veľa prebdených nocí.

Skúste teda postieľku prisunúť čo najbližšie k vašej posteli, aby bábätko čo najviac cítilo vašu prítomnosť. Môžete skúsiť aj spať s ním vo vlastnej posteli, to však riziko do budúcnosti a bude potrebné dostatočne skoro to zaraziť.

Keď s vami dieťa totiž bude spať v posteli niekoľko rokov, bude mať obavy z vlastnej izbičky a mohlo by sa od vás stať závislým.

NAŤAHUJE K VÁM RUČIČKY

Posledný bod už je úplne jasným znakom toho, že vaše dieťatko vás skrátka chce vedľa seba. Položili ste ho na pár minút do postieľky a ono už za vami zasa naťahuje ručičky? Dokazuje vám tým lásku.

To isté platí aj v prípade, že bábätko dáte na chvíľu popestovať niekomu inému. Môže to byť manžel, svokra, kamarátka alebo napríklad starý otec. Vydrží u nich len chvíľu a chce čo najskôr naspäť k mamičke? Skrátka sa u vás cíti v bezpečí.

Existuje množstvo foriem, ktorými vám dieťa dokáže prejaviť lásku. U malého dieťatka je občas zložitejšie spoznať to, ale verte svojmu materskému inštinktu, ktorý vás určite nikdy nesklame.

 

2.12.2020 5:21| autor: Terezie Gáborová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist