Nebezpečná spodná bielizeň

Voľba pánskej spodnej bielizne môže mať vplyv na plodnosť mužov! Odporúča sa preto nosiť ju voľnejšiu. V opačnom prípade dochádza k nežiaducemu treniu semenníkov o povrch bielizne, a teda k ich zahrievaniu.

Skutočnosť, že sú zásobárne mužských pohlavných buniek, teda semenníky, umiestnené mimo organizmu, na rozdiel od vaječníkov uložených vnútri ženského tela, nie je náhodná. Na to, aby semenníky produkovali zdravé spermie, treba teplotu nižšiu ako tridsaťsedem stupňov. Už malé zvýšenie teploty môže znížiť počet spermií a dlhodobé pôsobenie tepla môže viesť k úplnej neplodnosti.

Obdobný problém môže nastať aj v prípade, že má muž sedavé zamestnanie. Najviac ohrození sú v tomto smere vodiči jazdiaci na dlhé trate, ale aj úradníci. Rovnako nevhodná je aj práca v pekárni, v strojovni lodí, rizikové je i povolanie zvárača či hasiča. V rámci prevencie sa preto odporúča častý pobyt mimo pracoviska, pravidelné vetranie, voľné a chladivé oblečenie alebo studená sprcha po práci.

12.5.2009 12:08| autor: Kateřina Bártová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist