Líčenie po pôrode

Tak to je naozaj zhon. V prvých týždňoch na seba veľa času asi mať nebudete, no predsa len by ste pre samu seba nejakú tú chvíľku mali nájsť. Je veľmi dôležité dodržiavať pestovanie pleti. Časom bude treba zmeniť krém a spevňujúcu a revitalizačnú masku. Znižovaním hmotnosti vám totiž schudne tvár.

Líčenie voľte vzhľadom na nedostatok času radšej jednoduchšie a svetlejšie. Môžete si napríklad namaľovať len mihalnice a pery alebo len pery. Na doma to úplne postačí. Keď pôjdete s dieťatkom von, berte ohľad na počasie. Ak bude zima, určite použite mejkap a rúž alebo ochrannú tyčinku na pery. A zvyšok? Čo stihnete. A ak budete môcť niekam „vyraziť“ bez svojej milovanej plačúcej ratolesti, tak sa aspoň na tých pár chvíľ premeňte na super krásavicu. Načerpáte silu, oddýchnete si, budete sa venovať sama sebe a ani to líčenie nebude také potrebné. Ja si myslím, že je to práve dieťatko, ktoré dá podnet na vytvorenie špecifického štýlu každej mamičky…

Celkový štandardný postup

Zopakujme a zhrňme si postup jednotlivých krokov pri líčení:

Na odlíčenú a nenakrémovanú pleť nanesieme korektor v prípade, ak je potrebný. K dispozícii sú korektory rôznych konzistencií a farieb, napríklad zelený slúži na zakrytie červených miest a popraskaných žiliek, rôzne odtiene hnedej a béžovej na zakrytie vyrážok, fialový na zakrytie modriny, biely na rozjasnenie či výplň vrások a podobne. Ale to už zabieham do príliš veľkých detailov a verím, že to ani nebudete potrebovať. Potom chvíľu počkáme a nanesieme mejkap. Existujú všemožné spôsoby, ale najrýchlejšie je nanášanie podobné tomu, keď si rozotierame krém.

Zasa chvíľu počkáme a použijeme púder. K dispozícii je nevídané množstvo púdrov. Cez deň je lepšie použiť štetec na to určený, na večer špeciálnu labutienku, ktorou púder vtláčame do pokožky, aby nalíčenie vydržalo dlhšie.

A môžeme prejsť k očiam. Vzhľadom na to, že nie každá z nás má potrebnú zručnosť na líčenie špirálou, odporúčam špirálu ako prvý krok, pretože ju nemusíme prácne utierať už z nanesených očných tieňov. Existujú najrôznejšie typy špirál a rozličné spôsoby líčenia mihalníc. V každom prípade sa oplatí naniesť jednu vrstvu a chvíľku počkať. Potom naniesť ďalšiu a na večer ešte jednu. A nakoniec prídu na rad pery a líčka.

Nezabudnite oprášiť obočie od púdru a mejkapu.

12.5.2009 12:25| autor: Saša Páleníková
Viac o téme: pleťpo pôrode

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist