Kam rady chodievate s deťmi?

Mamičky, kam rady chodievate s deťmi a prečo? Máte v Bratislave a okolí obľúbené miesto, kde sa na deti nemračia? Opýtali sme sa niekoľkých z vás:

Žofia Salčáková (28), syn Rudolf (2,5):

Viem, že so zariadeniami, kde uvítajú aj deti, je to v Bratislave bieda. Kamarátka mi odporúčala cukráreň na Kramároch, my však chodíme najmä do prírody, keďže máme aj psa. Výborná je Železná studienka s atrakciami pre všetky vekové kategórie.

Obľúbili sme si aj Areál hier Radosť na Štrkovci. Niektorí rodičia preferujú Botanickú záhradu – je tam čistý piesok, ale málo preliezačiek.

Zuzana Bošeľová (32), synovia Ondrej (3,5) a Juraj (1):

Áno, Ex cafe v kombinácii s kníhkupectvom a galériou na Prepoštskej ulici v Bratislave reprezentuje pre mňa kaviareň, ktorá síce fyzicky nemá potenciál profilovať sa ako priateľská k deťom (útulné, ale malé priestory, náročná pre kočíky je už samotná Prepoštská s krásnou starou dlažbou), no ľudia, čo tento priestor spoluvytvárajú, pôsobia tak milo, že ju rada odporúčam všetkým, ktorých tešia knižky, fotky, obrázky. A krabicu s hračkami ocenia ako ústretový bonus.

Do kategórie podnikov, ktoré naopak potenciál majú, ale chýba im nápad, vôľa, otvorené oči alebo podnikateľská prezieravosť, patrí Loď na pravej strane Dunaja. V areáli s novým ihriskom v blízkosti Sadu Janka Kráľa chýba útočisko pred zlým počasím alebo miesto, kde sa dá s deťmi najesť. Kaviareň na Lodi je záchrana (pre deti mimoriadne lákavá), ktorá disponuje vzácnym priestorom volajúcim minimálne po detskom stole s farbičkami. Investícia a mentálne prestavanie by pomohli nielen mamám, ale aj samotnému podniku.

Zuzana Černá (35), dcéry Lucia (5,5) a Lívia (2) :

Občas využívame detský kútik v nákupnom centre Aupark, ale najčastejšie chodíme do pizzerie v Ivanke. Sedíme na terase a vidíme na deti, ktoré sa kúsok od nás hrajú na ihrisku. Ak sú deti smädné, pokojne zabehnú za čašníkom a samy si vypýtajú džús.

Linda Osvaldová (32), dcéra Lulu (4):

V nedeľu chodím rada do Horského parku – o 11:00 hod. sa tam jazdí na koníkovi a je tam pekné malé ihrisko. Na Železnej studienke je zase úžasné veľké ihrisko s preliezačkami.. Mám rada cukráreň u nás na pešej zóne vo Vrakuni. Je to rodinný podnik, sám majiteľ má bábo.

Je tam útulne, dobrá, milá obsluha a malý kútik pre deti s ihriskom vonku. Rady sme chodili do detských kútikov v Auparku alebo v Soravii Palace – pre deti tam je šmykľavka s guľôčkami, kútik na kreslenie, detská kuchynka. V Ružinove vzniklo z bývalej školy detské centrum Hojdana s milými tetami a množstvom zaujímavých krúžkov.

Milí čitatelia, aké je vaše obľúbené miesto na Slovensku, ktoré radi navštevujete so svojimi deťmi?

Podeľte sa o ne s ostatnými rodičmi. Možno tým inšpirujete aj ďalších majiteľov kaviarní, hotelov či obchodov.

Ďakujeme, vaša redakcia.

16.2.2010 11:04| autor: Barbora Škovierová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist