Dievčatko v ružovej a chlapček v modrej?

VÁŠ PRÍBEH

Musím sa s vami podeliť o vec, ktorá ma trochu trápi. Nie toľko, aby som z toho bola nešťastná, ale rada by som poznala nezaujatý názor.

Mám trojročné dvojčatá Lucku a Paľka. Až do pôrodu nám doktori neboli schopní povedať, čo to vlastne bude, či chlapci alebo dievčatá, takže sme všetko nakupovali v neutrálnych farbách a hneď po dvoch. Naše bábätká boli béžové, zelené, žlté, ale nikdy nie ružové a modré.

Budú zmätené?
Najskôr nám to začali vyčítať staré mamy – že Lucka by mala chodiť v ružovej a Paľko v modrej, že je to tak správne, a že ich od seba skoro nerozlíšia. Smiala som sa im, ale keď občas niečo kúpili v týchto farbách, tak som to deťom obliekla.
Problém bol, že väčšinou to boli nekvalitné veci, deti to škrabalo a staré mamy potom boli naštvané, že ich v tom nevidia.
Občas nám ešte niekto vytýkal, že u detí nerozlišujeme pohlavie a že z toho budú zmätené, ale nič sme si z toho nerobili.

Nalomilo ma to
Problémy prišli až s nástupom detí do škôlky. Pani učiteľka nám po týždni povedala, že by sme im mali dávať rozdielne oblečenie a že skoro všetky dievčatká chodia v ružovej, tak prečo nie naša Lucka?!

Podľa nej v nich nepodporujeme odlišnosť, ale že z nich robíme rovnakým neutrálnym oblečením jednu bytosť, že nebudú individualisti. To ma trochu nalomilo, ale neviem.
Lucka chce nosiť to isté čo brat, je na to zvyknutá a ja stále nevidím dôvod, prečo by malo byť dievčatko ružové a chlapček len modrý.

Čo si myslíte vy? Mám sa nechať ovplyvniť okolím a nakúpiť ružové oblečenie alebo mám si stáť za svojím, a keď to mne ani deťom nevadí, ostať pri našich neutrálnych farbách? Môže to deti do budúcnosti nejak poznamenať?

Bára

Na Babywebe nájdete aj iné zaujímavé príbehy:
Ostáva mi posledný pokus!
Moje tehotenstvo je zázrak
Veľmi sa bojím pôrodu

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist