Čo pre bábätká pod stromček?

Ak vášho drobčeka čakajú prvé Vianoce, určite mu ich chcete urobiť čo najkrajšie. A hoci z toho bábätko zrejme ešte veľa nechápe, predsa len sa hovorí, že dokáže vianočnú atmosféru vycítiť.

shutterstock_504006175-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Vy sami ste si pod stromček darovali úplne jedinečný darček a tým je práve vaše bábätko. Ak si však teraz lámete hlavu nad tým, čo mu darovať pod stromček, buďte pokojní. V tomto článku sa dozviete, za aké darčeky by sa vám vaše dieťatko poďakovalo, keby už vedelo rozprávať.

Niektorí rodičia presadzujú názor, že niekoľkomesačné bábätko darčekom ešte veľmi nerozumie, preto to vôbec neriešia. Áno, je pravda, že sa od nich najskôr nedočkáte nadšenej reakcie z nového auta na diaľkové ovládanie, no predsa len vám dokáže venovať nejaký ten úsmev.

Otázkou však zostáva, čo bábätkám pod stromček darovať, aby z toho mali nejaký úžitok? Na nejaké veľké hračky, ako napríklad dom pre bábiky alebo autodráhu, má bábätko ešte more času. Ale môžete mu zaobstarať celkom užitočné vychytávky, ktoré mu pomôžu lepšie zvládať jeho prvé mesiace na svete.

NAHRIEVACIE VANKÚŠIKY

Dalo by sa povedať, že niektorými vianočnými darčekmi uľahčíte život ako svojmu bábätku, tak aj sami sebe. Nie je tajomstvom, že bábätká dosť často bolia brušká alebo sa im napríklad zle zaspáva. Tieto starosti im v každom prípade môžete pomôcť vyriešiť.

Nahrievacie vankúšiky sa predávajú v rôznych obchodoch s detskými potrebami alebo aj v niektorých hračkárstvach. Ich cena nie je vysoká a zároveň tým získate veľmi užitočného pomocníka. Vankúšik musíte najprv nahriať v mikrovlnke tak dlho, ako uvádzajú na obale. Potom ho priložte bábätku na bruško.

Preukázateľne to zmierňuje bolesť. Vankúšik sa dá využiť aj v prípade, keď vaše dieťatko nedokáže zaspať. Keď vedľa seba v postieľke ucíti teplo, jeho zaspávanie bude rýchlejšie a zároveň príjemnejšie.

NOČNÉ SVETIELKO

Ďalšia veľmi praktická vychytávka. Je veľmi bežné, že niektoré bábätká sa boja tmy. Len čo ich dáte do postieľky a zhasnete svetlo, ozve sa krik, ktorý sa niekedy skončí až nadránom. Vyriešite to pomocou nočného svetielka, ktoré bábätku poskytne aspoň nejaký záblesk svetla.

Nočné svetielka sa najčastejšie dávajú do zásuvky a vytvoria príjemné tlmené svetlo. Máte však viac možností, môžete siahnuť aj po detskom projektore. Ten na vašom strope vyčaruje napríklad hviezdnu oblohu. To sa zapáči nielen bábätku, ale určite aj vám. Navyše, detský projektor by vaše bábätko mohol zabaviť aj kedykoľvek počas dňa.

HRAZDIČKA NA HRANIE

Bábätká obľubujú pestré farby. Ak sa vaše bábätko navyše začína rôzne otáčať a tak ďalej, máme pre vás tip na ideálny darček. Je ním detská hviezdička na hranie. V podstate ide o mäkkú podložku, nad ktorou je upevnené množstvo farebných plyšových hračiek.

Hlavné je zvoliť správnu veľkosť, aby bábätko na hračky dotiahlo, aby si ich skrátka mohlo pochytať. Bude to preň doslova raj na zemi, pretože nebude vedieť, kam skôr pozrieť.

Navyše si hraním na podložke precvičí aj jemnú motoriku (bude sa za hračkami naťahovať ručičkami, kopať nožičkami atď.). Určite sa naučí aj nejaké nové hlásky, pretože sa najskôr bude snažiť na plyšové hračky volať a dorozumieť sa s nimi.

PLIENKOVÁ TORTA

Úprimne povedané, tento darček urobí radosť hlavne mamičke. Plienková torta je však skvelá alternatíva ako pre mamičku, tak aj pre jej dieťatko. Dieťa totiž plienky nejako extra nerieši, ale keď ich uvidí v peknej tortovej forme, mohlo by ho to zaujať.

Ak ste sa s pojmom plienková torta nikdy nestretli, vysvetlíme vám, čo to vlastne je. Ide skrátka o plienky zviazané do tvaru poschodovej torty. Plienková torta je obviazaná rôznymi stužkami a môže byť aj krásne ozdobená. Určite by urobila radosť ktorejkoľvek novopečenej mamička a zároveň bábätku.

29.11.2021 5:01| autor: Terezie Gáborová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist