Čakala som dvojičky, jedno dieťa umrelo

OTÁZKA TÝŽDŇA Som v 28. týždni a na začiatku tehotenstva som mala dvojičky, ale do prvého mesiaca mi to jedno umrelo. Robili mi ultrazvuk každý týždeň počas jedného mesiaca, lebo ma hrozne bolelo brucho. V štvrtom mesiaci som bola znova na ultrazvuku a tam mi lekár povedal, že mi tam zostala prázdna maternica, navyše z toho druhého dieťaťa, ale lekár ma uistil, že sa nemusím báť, že to nie je nič závažné.Teraz som bola na ďalšom ultrazvuku a doktor mi povedal, že pri pupočnej šnúre je prázdne miesto, teraz musí urobiť špeciálny ultrazvuk. Má nejaký vplyv na dieťa tá prázdna maternica? Ináč je dieťa v poriadku, len tento nález sa mu nezdá. Je to moje tretie dieťa. Ďakujem Andrea

Odpovedá MUDr. Peter Krajkovič:

Z Vášho popisu neviem presne určiť, v čom je ultrazvukový problém. V každom prípade je možné u dvojičiek včasné úmrtie jedného plodu, plod sa najčastejšie vstrebe a neovplyvňuje vývoj druhého dieťatka.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist