Aké bude vaše dieťa? Odpoveď môžete nájsť v horoskope!

Hviezdy nám rozhodne majú čo povedať, a to aj o našich deťoch. Predurčujú povahu, silné aj slabé stránky, už po stáročia vymedzujú túžby a priania. Nazrite s nami do detského horoskopu, ktorý vám dá kľúč k vlastnostiam vašich najmenších.

rodina-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Skôr než sa pustíte do nasledujúcich riadkov, popremýšľajte o tom, aké vlastnosti sú vášmu dieťaťu blízke, a následne si preštudujte charakteristiku daného znamenia.

VODNÁR

Malí Vodnári sú zvedaví, žijú vo svojom vnútornom vesmíre, preto je často umenie porozumieť im. Často sa u nich objavujú sklony k namyslenosti. Občas radi žalujú a majú tendencie veci si prifarbovať. Nebrzdite ich v kreativite a rozhodne im vo všetkom neustupujte. Život totiž nie je ľahký.

RYBY

Drobca v tomto znamení charakterizuje talent všetkého druhu. S nadšením kreslí, modeluje z hliny alebo hrá na hudobnom nástroji. Potrebuje vyrastať v prostredí, kde dominujú pozitívne emócie, a kladie dôraz na city. Ako ryba vo vode sa cíti v rodine, kde cítiť teplo domova a na dennom poriadku sú prejavy lásky.

BARAN

Keď ide o dobrodružstvo, tak na nič nečaká a bezhlavo sa hrnie do akcie. Miluje činorodosť, všetko nové, prekypuje energiou. Rodičia majú počas dňa plné ruky práce, aby svoje ratolesti unavili skôr, ako to doľahne na nich. V kolektívoch je hlavným zabávačom a ostatné drobce ho vnímajú ako prirodzenú autoritu.

BÝK

Deti narodené v tomto znamení majú vycibrené chute, rady si pochutnajú na dobrom jedle a obratne narábajú vareškou. Problém môže nastať vtedy, keď sa vaše zlatíčko stretne s autoritami. Môžete čakať poznámky za vyrušovanie na hodine či všelijaké pokarhania. Pozor aj na prílišnú tvrdohlavosť.

BLÍŽENEC

Prekvapí neuveriteľnými huncútstvami a všetečnými otázkami, ústa sa mu len tak nezavrú. Nechýba v centre žiadneho diania. Kamarátov nespočíta na prstoch jednej ruky, rád sa predvádza. Ako rodičia svojmu dieťaťu urobíte najväčšiu radosť, keď mu dovolíte pozvať si domov spolužiaka. Detskú izbu preto zariaďujte s ohľadom na pestrý spoločenský život a časté návštevy.

RAK

Rakov vystihuje zasnívaná, romantická a prítulná povaha. Istotu cítia hlavne doma s rodinou a s blízkymi. Maznanie je ich najobľúbenejšia činnosť. Deti tohto znamenia s nadšením pomáhajú v domácnosti, dokážu sa vcítiť do pocitov iných a ich slabosťou sú rodinné rituály.

LEV

Ak ste sa stali mamičkou v druhej polovici leta, malého nezbedníka rozhodne nebude trápiť nízke sebavedomie. Dieťa v znamená Leva na seba často strháva pozornosť a trémou určite netrpí. Levíčatá oplývajú šarmom a čarom osobnosti. Charakterizuje ich húževnatosť a tiež ambície. Všetko, čo si vymyslia, dotiahnu do úspešného konca. Nezabúdajte ich (d)oceniť.

PANNA

Toto znamenie už od útleho detstva inklinuje k poriadku a čistote, malé Panny rady pomôžu s upratovaním, poriadok v domácnosti u nich znásobí pocit bezpečia a prispieva k rodinnej pohode. Vynikajú logickým uvažovaním a mnohé zákonitosti si osvojujú veľmi skoro. Skôr než sa pre niečo rozhodnú, všetko si poriadne premyslia. Občas prešľapujú na mieste pre ostýchavosť a prílišnú zdržanlivosť.

VÁHY

Preferujú harmóniu, hádky nemajú v obľube a dosť úspešne sa im vyhýbajú. Ak sa ocitnú v šarvátke na pieskovisku alebo v škôlke, snažia sa rýchlo nastoliť prímerie. Keď dieťaťu dáte na výber, či chce palacinky alebo pečené kura, na odpoveď si počkáte dlhšie, než by ste potrebovali. Prílišnú váhavosť dieťaťa sa snažte potlačiť chytro cielenými krokmi.

ŠKORPIÓN

Škorpióni majú nevšednú vlastnosť – idú za tým, čo ich napĺňa, baví a láka. Zbožňujú výzvy, nemajú problém súperiť a s vášňou objavujú nepoznané. Hoci im ako rodič presne vymedzíte pravidlá, nezabudnite ich aj zdôvodniť. Ak dieťa stratí ilúzie alebo príde o dôveru, trvá mu dlho, kým ju znovu nadobudne. Hoci na to nevyzerajú, hlboko vnútri sú citliví.

STRELEC

Kde sa niečo deje, tam sa s chuťou a prirodzenosťou sebe vlastnou pohybujú práve Strelci. Lekcia gymnastiky, volejbalu, baletu či džuda je pre nich zásah do čierneho. Neznášajú nudu, ustavične sa smejú, vedia zaujať a hlavne nejdú s davom. Ako rodičia rešpektujte ich individualitu, o to tu okrem iného ide.

KOZOROŽEC

Keď sa dieťaťa Kozorožca spýtate, čo si praje, bez váhania odpovie. Za ďalšiu z mnohých cenných vlastností možno u nich pokladať trpezlivosť, snahu a ťah na bránku. Často sa snažia až príliš, a keď dôjde na neúspech, budú sa trápiť, túžia totiž rodičom robiť radosť. Vysvetlite najmenším, že mýliť sa je ľudské.

23.4.2020 5:45| autor: Lenka Zelnitiusová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist