10 letných tipov na výlet s deťmi

Leto je aj dovolenky sú už síce v polčase, no na dobrý výlet je čas vždy. Za peknými miestami nemusíte chodiť za hranice, máme tu 10 tipov na výlety po celom Slovensku. Vybrali sme rôznorodé, tak aby si každá rodina „prišla na svoje.“

Ak máte vy nejaký tip na zaujímavé miesto, alebo chcete niečo spropagovať, napíšte do našej diskusie. Poraďte, kam sa oplatí vyraziť a ktoré miesto „myslí“ aj na deti!

Svet Dobšinského rozprávok
V rozprávkovej dedinke Habakuky na Donovaloch, nájdete 15 chalúpok, ktoré sú z prírodných materiálov. Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok: Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalších.
Nájdete tu tiež preliezky, mini zoo, ukážky remesiel, tvorivé dielne a po celý deň tu herci hrajú predstavenia. V júli a auguste je otvorené denne od 10 do 18 hodiny.
http://www.habakuky.eu/

ZOO v Bojniciach
Ide o najvýznamnejšiu zoologickú záhradu u nás. Deti tento areál určite nadchne. Momentálne majú 2268 kusov zvierat, z toho viaceré sú veľmi vzácne. Otvorené je v lete od 8 do 19 hodiny. V blízkosti sa nachádza aj kúpalisko. Neďaleko odtiaľ je na Slovensku ojedinelé Múzeum praveku, kde sú aj rôzne podujatia pre deti.
Otvorené je od 10 do 18 hodiny.
http://www.zoobojnice.sk/, http://muzeumpraveku.sk/
http://www.bojnice.sk/plazove-kupalisko-bojnice.phtml?id3=4352

Skanzen a lesná železnica vo Vychylovke
Zachádzka do Múzea kysuckej dediny sa určite oplatí. Celú rodinu nadchnú krásne drevenice a hlavne jazda historickou lesnou úvraťovou železničkou.
Prehliadky začínajú od 9:15 a trvajú do 16:30.
http://vychylovka.sk/

Prečítajte si aj naše podrobnejšie tipy, kam vyraziť:
• Kam vyraziť s dieťaťom (1)
• Kam vyraziť s dieťaťom (2): Abeland
• Kam vyraziť s dieťaťom (3): Bratislavská klasika
• Kam vyraziť s dieťaťom (4): Vyhliadka nad Bergom
• Kam vyraziť s dieťaťom (5): Trojhran
• Kam vyraziť s dieťaťom (6): Múzeum
• Kam vyraziť s dieťaťom (7): Bibiana – Medzinárodný dom umenia pre deti
• Kam vyraziť s dieťaťom (8): Braunsberg – vrch nad Hainburgom
• Kam vyraziť s dieťaťom (9): Ranč pod Babicou
• Kam vyraziť s dieťaťom (10): Múzeum slovenskej dediny v Martine

Ranč pri Oškerde
Toto krásne miesto sa nachádza len 5 km od Žiliny smerom na Kysuce. Zariadenie ponúka množstvo aktivít pre deti. Nájdu tu malú zoo, hojdačky, kolotoče, ihriská. Môžu si tiež zajazdiť na poníkoch, koňoch, historickom traktore alebo moderných štvorkolkách.
Majú tu aj svojské originálne kúpele.
http://www.rancpriziline.sk

Detské múzeum v Bratislave
Vynovené múzeum funguje na Vajanského nábreží v rámci SNM. Ponúkne vám moderné a zaujímavé interaktívne výstavy. Okrem toho tu fungujú tvorivé dielne, detské laboratórium, detský bazén pre najmenších.
Otvorené je denne od 10 do 18 hod.
http://www.detskemuzeum.sk/sk

Mlyn v Kolárove
Ide o jeden z posledných mlynov plávajúceho typu na Slovensku. Múzeum organizuje prehliadky po pamiatke v letnej sezóne denne od 9 do 22 hodiny. Okrem toho si tu v krásnom prostredí môžete po dohode požičať loďky, zajazdiť na koníkoch, príp. pozrieť miestnu farmu.
http://www.vodnymlyn.sk/

Červený Kláštor a rieka Dunajec
Najväčšou atrakciou je splav Dunajca na tradičných pltiach. Uvidíte kaňon, bralá a peknú prírodu a hlavne plavba samotná je zážitkom pre celú rodinu. Sezóna trvá od 15.4. do 31.10. Okrem toho sa môžete zastaviť v Múzeu Červený kláštor alebo sa osviežiť v zrekonštruovaných kúpeľoch Smerdžonka, ktoré sú jednými z najstarších na Slovensku.
http://www.muzeumcervenyklastor.sk/, www.cervenyklastor.sk/

Lanovky v Tatrách
Ak máte malé deti a ešte si netrúfate na túru, sú ideálnou možnosťou ako spoznať tieto hory práve lanovky a železnice. Samotná jazda bude zážitkom pre vaše deti. V Tatrách môžete využiť lanovku na Skalnaté pleso a Lomnický štít, pozemnú lanovku na Hrebienok a lanovku na Solisko.
http://www.vt.sk/info-sluzby/lanovky/sk/leto/

Ochtinská aragonitová jaskyňa
Ak budete pri Rožňave, tak túto jaskyňu vám určite odporúčame. Výlet do podzemia deti zaujme a v prípade zlého počasia je to ideálny výlet. Táto jaskyňa je unikát, sú len tri na svete. Otvorené je denne okrem pondelkov.
Vstupy sú každú hodinu od 9 do 16 hodiny.
http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/ochtinska-aragonitova/

Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici
Múzeum, ktoré ukazuje ako vyzerala naozajstná baňa, je veľkou atrakciou. Dostanete prilbu, plášť a lampáš a môžete sa ponoriť do podzemia. Otvorené býva od apríla do konca októbra, v pondelok len poobede, iné dni od 9 do 18 hod.
http://www.muzeumbs.sk/

Na Babywebe tiež nájdete:
Nosenie v šatke – áno či nie?
Na bicykel i s drobčekom
Čo dokáže pieskovisko

6.8.2012 11:48| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist