Stále čakám na znamenie

VÁŠ PRÍBEH
Už ako malé dieťa som mala jasno, ako sa bude volať môj syn, o ktorom som si bola istá, že ho raz budem mať, aj keď v našej rodine sa vyskytujú iba dievky. Buď to bude Patrik alebo Dávid.

Manžel PatrikČo osud nechcel, za manžela som si “vybrala” práve muža s jedným z týchto mien – Patrika, ktorý bol však zásadne proti tomu, aby sa jeho syn volal po ňom, pretože sa mu tento zvyk, ktorý určuje mená detí podľa mien rodičov, nikdy nepáčil.

Našťastie to bude chlapec!
Keď som bola v 16. týždni tehotenstva a dalo sa jasne rozoznať, že sa nejedná o pupočnú šnúru, ale o pohlavie, v mene sme mali istotu. Bude to Dávid!

Tanečník Denis?
Avšak okolo 7. mesiaca som pozerala hudobnú TV a išla pieseň Denis od Blondie. Bábo začalo kopať ako besné, myslela som si, že ide iba o náhodu. No o pár dní som si pustila opäť zmienenú pesničku a postup sa zopakoval.

Nech si vyberie sám
Nakoniec som sa rozhodla, že dám môjmu synovi na výber. Niekoľko dní som mu opakovala mená Denis a Dávid a skoro vždy kopol iba pri Denisovi. Môjmu manželovi sa to meno moc nepozdávalo. Vždy žartom hovoril, že kope ako náznak nesúhlasu a nie súhlasu!

Ako „riťka na šerblík“
Syn sa narodil a dostal meno podľa svojho výberu, Denis. Dnes má 2 roky a všetci z okolia sa vždy smejú, že to meno mu sadlo ako „riťka na šerblík“. Je to najväčší nezbedník z okolia a dostal už aj prezývku postrach! Keď im ešte rozpoviem príbeh o tom, ako to meno dostal, všetci sa vždy dobre pobavia.

Čakáme na znamenie
Dnes som opäť tehotná, končím 7. mesiac, no nijaké znamenie ešte “neprišlo”, ale čakáme. Inak budeme mať o 3 mesiace veľký problém.

Lucia

9.12.2009 3:36| autor: Redakcia Baby-webu.sk
Viac o téme: dieťamená

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist