Prominentní rodičia o pupočníkovej krvi

Prišli na svet len prednedávnom, a to do rodín mediálne známych osobností. Okrem podobného veku ich spája aj to, že sa ich rodičia rozhodli pre uskladnenie ich pupočníkovej krvi. Čo ich k tomu viedlo?

Mária Podhradská

Populárna speváčka známa tvorbou pre deti dala pupočníkovú krv odobrať všetkým svojim 3 deťom. „Ani sme o tom veľa neuvažovali. Jednoducho sme to brali ako samozrejmosť, lebo nikdy neviete, čo sa môže stať. Pre deti je to poistka do života. Hráme často aj na detskej onkológii, takže vidíme ťažké ľudské osudy,“ hovorí Mária.

Marián Miezga

Odber pupočníkovej krvi považujeme za naozaj zmysluplnú záležitosť, ktorá môže nášmu synovi, ale aj prípadne ďalším súrodencom, niekedy v budúcnosti zachrániť zdravie či život. Samozrejme, že veríme, že k takejto situácii nedôjde, ale istota je istota. Zdravie nášho syna je pre nás prvoradé a chceli sme už v prvopočiatku urobiť pre neho maximum. Pôrod je jedinečná a neopakovateľná príležitosť a možnosť, ako sa aspoň trošku do budúcnosti prostredníctvom tohto odberu poistiť.

Monika Hilmerová

Pri pôrode je to jedinečná možnosť, ako získať a dať uchovať tento materiál. Môže v budúcnosti v prípade nutnosti umožniť záchranu zdravia či života. Prirovnávam to k bezpečnostným pásom v aute. To, že si ich dáte ešte neznamená, že ich budete potrebovať, ale keď to neurobíte preventívne vopred, potom už je neskoro…

Oľga Dúbravská

Pre zamrazenie pupočníkovej krvi som sa rozhodla z preventívnych dôvodov. Vďaka nej sa dá totiž liečiť viacero závažných ochorení. Pre tento krok som sa rozhodla aj vzhľadom na to, že prvého syna Samka som porodila nečakane v siedmom mesiaci a museli sme prekonať viaceré zdravotné komplikácie. Priznám sa, že nad možnosťou odberu pupočníkovej krvi som sa vtedy ani nestihla zamyslieť. Preto som sa pri nasledujúcom tehotenstve zmobilizovala skôr a tieto veci som začala plánovať už v štvrtom mesiaci. Dúfam, že ju nebudem musieť nikdy využiť a moje deti budú zdravé, ale určite som takto spokojnejšia.

Petra Bernasovská

Pre odber pupočníkovej krvi som sa rozhodla preto, lebo je to veľmi dobrá investícia do zdravia bábätka do budúcnosti. Človek nikdy nevie, kedy bude práve takúto pomoc potrebovať a okamih odberu pupočníkovej krvi sa nedá zopakovať. Je iba raz v živote narodeného dieťatka. A navyše, možnosti využitia pupočníkovej krvi sa stále rozširujú, takže sa takto dá pomôcť pri viacerých ochoreniach aj vo vyššom veku. Beriem to ako akúsi životnú poistku.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist