Priateľova manželka nás chce ošklbať

VÁŠ PRÍBEH
Viem, že ma asi niektoré nebudete mať rady, pomohla som rozpadu rodiny. Chodím so ženatým mužom, ktorý má dve deti. On sa rozvádza, nebudem klamať, je to z časti aj kvôli mne.

Jeho manželka si ale tiež našla priateľa, takže sme dúfali, že to všetko prebehne v pokoji a dohodneme sa hlavne kvôli deťom. Najprv to tak vyzeralo.
Manželka sa síce odsťahovala na druhý koniec republiky, a to priateľovi veľmi zkomplikovalo kontakt s deťmi, ale aj tak si ich berie každý víkend a ani manželka nič nenamieta. Na majetku sa takisto dohodli – ona nikdy nepracovala, aj tak dostala peniaze za polovičku domu, ktorý postavil, celé vybavenie a polovičku úspor. Za deti je platí na naše pomery nevídané alimenty, takže ona nemusí pracovať ďalej. K tomu ju živí jej nový priateľ.

Idylka?
Všetko vyzeralo tak idylicky – slávili sme dokopy Vianoce ako rodina, kvôli deťom, dokonca sme boli aj na spoločnej dovolenke. Minulý týždeň ale zavolal jej právnik. Chce ešte pol milióna, ináč sa nerozvedie.
Rozhodla sa totiž, že potrebuje nové auto. Pritom ona hovorila o tom, že sa chce rozviesť čím skôr, aby sa mohla rýchlo znovu vydať. My sa nikam neponáhľame, kúpili sme polorozpadnutý dom a vlastnými silami ho rekonštruujeme.

Peniaze nemáme
Peniaze nemáme, ale sme radi, že môžeme byť spolu a cez víkend s deťmi. Pol milióna samozrejme nemáme. Manželka začala vyhrážať, že nám prestane dávať deti a rozvod sa potiahne niekoľko rokov, než jej súd prikáže styk otca s deťmi.
Priateľ je nešťastný, vzal si právnika, ale veľkú šancu nemá. Ona totiž kedysi dostala darom od svojich rodičov túto čiastku, a tá nie je predmetom spoločného majetku manželov, takže teoreticky by na ňu mohla mať právo, aj keď tú čiastku kedysi utratila za handry a dovolenky.

Ešte k všetkému sa bojím, že nám bude chcieť zobrať aj nás domček, pretože kvôli pôžičke je písaný na priateľa a vlastne by tak mohol byť ich spoločným majetkom. Viem, že mi asi nikto veľmi nepomôžete, ale nemáte podobnú skúsenosť? Napíšte do našej diskusie. Aký máte názor na vec. Čo by ste robili na mojom mieste? Ďakujem za rady.

Keď jej prestaneme dávať alimenty, odnesú to deti. Peniaze na vyplatenie nemáme, už takto sme zadĺžený a dohoda s ňou nie je možná. Bojím sa, že prídeme o dom, deti a a nakoniec aj o našu lásku….

Vanda

Na Babywebe aj iné zaujímavé príbehy:
Veľmi sa bojím pôrodu
Bábätko po internete
Moje tehotenstvo je zázrak

5.10.2010 9:45| autor: Redakcia Baby-webu.sk
Viac o téme: detitehotenstvo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist