Pretáčanie dieťaťa

OTÁZKA TÝŽDŇA Máme 5, 5 mesačného chlapčeka. V 4 mesiacoch sa naučil otáčať na bruško. Ak ho na chrbátiku už „nebavím“, je na brušku kedykoľvek môže. Problém nastáva pri večernom uspávaní a v noci, kedy má problémy so zaspávaním preto, že sa stále pretáča – ale na brušku nespí. Aj v noci, keď má asi jemnejší spánok, sa otáča a tým sa budí. Zaspí vždy po dojčení (teraz asi 3 za noc), ktoré ho upokojí. Predtým spal skoro celú noc, budil sa len raz. Cez deň tieto problémy nemá, aj keď spí v postieľke. Môžete mi poradiť nejakú metódu, ako dieťa udržať na chrbátiku? Lenka

MUDr. Martin Gregora odpovedá:

Žiadna metóda nie je alebo by nebola vhodná. Je dobré, že sa pretáča, je to výraz jeho pohybových schopností a ani keby v tomto veku spal na bruchu, tak by to už nevadilo. Takže by som nerobil nič, a to, že sa častejšie v noci budí na pitie, nie je spôsobené pretáčaním, ale možno väčšou potrebou piť v období rýchlejšieho rastu.

Prečítajte si aj iné zaujímavé OTÁZKY TÝŽDŇA:

Kedy začne rozprávať?
Problémy s pleťou a vypadaním vlasov po pôrode
Ako sa pozná hyperaktívne dieťa?

Viac o téme: dieťadojčení

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist