Predíďte alergiám u detí

Alergických detí stále pribúda. Ak sa vo vašej rodine alergia vyskytuje, buďte pozorní a stavte radšej na prevenciu. Ak už nedojčíte, vyberajte dojčenskú výživu s hypoalergénnym zložením.

Hoci ešte pred 40 rokmi bola alergia skôr výnimkou, v súčasnosti týmto ochorením trpí takmer 25% všetkých detí a mládeže. Príčiny vzniku alergií sú rôzne. Hoci veľkú úlohu hrajú dedičné predpoklady, môže sa alergia vyskytnúť aj u detí, u ktorých v rodine týmto ochorením nikto netrpí.

Najdôležitejším obdobím pre vývoj obranyschopnosti organizmu proti alergiám je prvý rok života dieťaťa. A pretože veľký podiel na vzniku alergií u detí v tomto veku majú práve alergény prítomné v potrave (konkrétne potom bielkovina kravského mlieka), je dôležité dieťatko dojčiť čo najdlhšie. Práve materské mlieko totiž prirodzeným spôsobom navodzuje toleranciu voči látkam, s ktorými sa bude Vaše bábätko stretávať v potrave po odstavení. Ak však z akéhokoľvek dôvodu dojčiť nemôžete, zvoľte radšej hypoalergénnu (HA) dojčenskú výživu s klinicky overeným účinkom.

Následná dojčenská výživa Nestlé BEBA 2 HA Premium ako jediná na trhu obsahuje špeciálnou technológiou (OPTI PRO HA ADAPT) čiastočne naštiepenú bielkovinu kravského mlieka, ktorá nielenže riziko vzniku alergie znižuje, ale naviac vytvára tzv. orálnu toleranciu. Ako to funguje?

Naštiepené mlieko obsahuje zvyšky alergénov, ktorých množstvo je také malé, že nie je pre dieťa alergizujúce, ale naopak pomáha jeho imunitný systém pomocou kontaktu s týmito látkami „trénovať“. Dieťa sa tak stretáva s alergénmi prostredníctvom výživy, ale v podobe, ktorá ho neohrozuje, naopak posilňuje jeho odolnosť a pripravenosť na neskorší priamy kontakt s alergénmi.

V kombinácii s obsiahnutými probiotickými baktériami Bifidus BL, ktoré sa prirodzene nachádzajú v materskom mlieku aj tráviacom trakte plne dojčených detí, a zmesi tukov LC-PUFA podporujúcich vývoj zraku, je BEBA 2 HA Premium vysoko kvalitná alternatíva k materskému mlieku pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca veku.

BEBA H.A. znižuje výskyt alergií u detí ohrozených alergiou až o takmer 50% v prvých 6-tich rokoch veku dieťaťa. *

Ďalšie informácie môžete nájsť na www.dojcenskavyziva.sk

* GINI study, A von Berg, et al (2008) – najväčšia a najrozsiahlejšia nezávislá štúdia podporovaná nemeckou vládou, jej výsledky boli potvrdené aj po šiestich rokoch.

29.4.2011 2:48| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist