Hračky, s ktorými sa deti učia

Vyrobiť hračku v dnešnej dobe nie je len tak. Nielen že musí spĺňať hygienické a bezpečnostné kritériá, ale musí tiež obstáť v konkurencii na trhu. Dnešné hračky sú preto veľmi dômyselné, zábavné a tie najlepšie z nich naviac cielene napomáhajú rozvoju detských schopností.

Význam detskej hry

Prečo sa vlastne deti hrajú? Ony samotné by najskôr povedali, že je to proste zábava. Ale psychológovia už dávno prišli na to, že detské hranie vôbec nie je samoúčelné. Prostredníctvom hier deti rozvíjajú svoje duševné aj motorické schopnosti a objavujú zákony sveta, ktorý ich obklopuje. Preto slávny švajčiarsky psychológ Jean Piaget pokladal deti za „malých filozofov“.

Hračka a jej moderné poslanie

Hračka má v procese dozrievania a objavovania dôležité miesto. Jej vlastnosti rozhodujú o tom, koľko podnetov dieťaťu poskytne a do akej miery tým prispeje k rozvoju rodiacej sa detskej osobnosti. S naozaj dobrou hračkou sa dieta nielen baví, ale zároveň aj učí. Túto funkciu mali hračky od nepamäti, avšak až v modernej dobe sa na ne sústredila maximálna pozornosť pedagógov, rodičov i samotných výrobcov. Tie najkvalitnejšie hračky v súčasnosti dokážu zamestnať všetky detské zmysly a aj napriek svojej relatívnej jednoduchosti v sebe ukrývajú toľko prekvapení, že z nich majú deti pri každom novom hraní rovnakú radosť, ako keby ich videli prvýkrát.

Ako spoznať kvalitnú hračku

Existuje celý rad výrobcov hračiek a nie pre všetkých predstavuje bezpečnosť a harmonický rozvoj detí prioritu. Preto je lepšie kupovať hračky renomovaných značiek, ktorých kvalitu už preveril čas. Ak hľadáte dobrý príklad moderného prístupu k hračkám, nemala by Vašej pozornosti ujsť nová produktová séria spoločnosti Fisher-Price. Zoznámiť sa s ňou môžete na adrese www.hracky-fisher-price.sk.

Fisher-Price sa preslávila svojím dôrazom na kvalitu, bezpečnosť a edukatívnu funkciu hračiek. Na vývoji ich výrobkov pracuje celý tím odborníkov a každá hračka prechádza dlhým procesom testovania. Platí to aj pre nový rad hračiek nazvaný Roll´n Racers.

Hračky pro batoľatá novej generácie

„Mäkký“, zaoblený a masívny dizajn vychádza v ústrety potrebám najmenších detí, ich realistický základ však zároveň prispieva k vycibreniu a rozvoju detských poznávacích schopností. Všetky hračky série, ako býva u Fischer-Price zvykom, pritom zamestnávajú detskú pozornosť mnohými spôsobmi.

V prvom rade vedú dieťa k tomu, aby nimi pohybovalo, a tým rozvíjalo svoju motoriku. Rôzne druhy povrchov, tvarov a farieb ďalej zásobujú detskú psychiku taktilnými (hmatovými) a vizuálnymi podnetmi a napomáhajú tak k posilňovaniu priestorového a výtvarného cítenia. A nakoniec zvukové efekty mnohých typov, pípaním a chrastením počínajúc a prehrávaním melódií končiac, poskytujú nepreberný materiál k akustickému vnímaniu a prežívaniu dieťaťa. Niektoré z hračiek, napríklad Rýchlodráha so zvukmi alebo Rozkývaný nákladiak, naviac obsahujú ďalšie prekvapivé prvky, ktoré sú pre deti nielen veľmi zábavné, ale tiež napomáhajú k vzniku logického myslenia.

Rozdiel spočíva v detailoch

a týchto niekoľkých jednoduchých príkladoch sme videli, že na dobre navrhnutej modernej hračke má každý detail svoju funkciu a že jej poslaním nie je iba „zábavnosť“, ale že by mala mať tiež celkom jasný vzdelávací rozmer. Ak sa chcete o týchto hračkách dozvedieť viac, navštívte stránky www.hracky-fisher-price.sk.

5.11.2010 10:57| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist