Eliška v 11.tt: Ach, tie choroby

Na mňa sa ozaj všetko “nalepí”. Zostala som doma v posteli s horúčkou a veľkou bolesťou hrdla. Liečiť sa v tehotenstve nie je vôbec ľahké. Ešteže moja psychika je už v poriadku a teším sa o pár dní na ďalšiu poradňu, kedy ma čakajú už aj dôležité vyšetrenia.

fotografia_eliss-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Minulý týždeň som bola chodiaca alebo skôr ležiaca depresia. Našťastie to po pár dňoch prešlo a známi, ktorí mi vraveli, že to prejde, mali pravdu – prešlo to celkom rýchlo a ja som prestala mať obavy a tešila sa, keďže aj  nepríjemné tehotenské bolesti ustupovali. Na začiatku tohto týždňa to tak aspoň bolo…

Prvá nevoľnosť

Doteraz som ani raz ráno nemala nevoľnosti a nevracala som, vždy mi bolo iba od žalúdku ťažšie, no, dalo sa to zvládnuť. Nedávno v jedno ráno som sa ako každé ráno zobudila a išla si spraviť raňajky. Môj ocino mi vždy hovoril, že raňajky sú základ dňa a vždy som si dala záležať, aby som ich mala. V mojom tehotenstve mám veľkú chuť na sladké jedlá, čiže raňajky boli chleby s medom. Ako vošli, tak za chvíľu aj vrchom vyšli.

Zlakla som sa a hovorila si, že dúfam to teraz nezačína a nebudem toto prežívať každé ráno, pretože to bolo pre mňa naozaj nepríjemné, keďže ja nikdy nevraciam a v živote som asi dvakrát vracala. Našťastie to bolo od vtedy jediné ráno a dúfam sa to už opakovať nebude. Úprimne naozaj ľutujem všetky ženy v tehotenstve, ktoré toto prežívajú každé ráno – mne stačilo jedno.

Chrípka ma zase neminula

Nevoľnosť sa už neopakovala, ale ja som v jeden deň skončila aj s priateľom v horúčkach a silnej bolesti hrdla. Už je to asi moja tretia chrípka odkedy som tehotná. To snáď nemám žiadnu imunitu vytvorenú alebo v tehotenstve tak oslabenú ? No, každopádne je to  boj, nakoľko v tehotenstve sa liečiť na tieto ťažké chrípky je naozaj namáhavé, keďže veľa liečivých procedúr absolvovať nemôžete. Priateľ si hneď nasadil silné anibiotiká, moja mamina mu robila rôzne bylinkové čaje a veru už sa cíti oveľa lepšie. A ja ?

Ja si robím rôzne zábaly, kloktám slanú vodu a veru choroby sa zbavujem oveľa ťažšie, no, snažím sa robiť pre to naozaj všetko čo sa dá, aby som sa tej choroby už zbavila, keďže o pár dní ma čaká dôležité vyšetrenie po mesiaci u mojej gynekologičky a ja už sa veľmi teším na stretnutie na obrazovke s mojím dieťatkom a verím, že je dostatočné silné a aj napriek všetkým mojím problémom je v poriadku.


Eliška je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

6.2.2019 1:32| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist