Detské váhy

Ak chcete mať dokonalý a pravidelný prehľad o tom, ako vaše bábätko priberá na hmotnosti, nemusíte čakať na preventívne prehliadky u detského lekára. Môžete si domov zaobstarať osobnú detskú váhu.

Hmotnosť pod kontrolou
Hoci detská váha nepatrí do nevyhnutnej výbavy a za peniaze, ktoré by ste na nej ušetrili, by ste si mohli zadovážiť niečo dôležitejšie, môžete ju kúpiť za celkom prijateľnú cenu. „Detskú váhu som si kúpila nielen preto, aby som mala neustálu kontrolu nad Hankinou hmotnosťou, ale vážením pred kŕmením a bezprostredne po ňom som vedela, či sa už najedla výdatne, alebo dostane ešte pridané,“ objasňuje dôvody, ktoré ju viedli do predajne so zdravotníckymi potrebami mama jedenásťmesačnej Hanky.

Presnosť a pohodlie
Väčšina detských váh na našom trhu je elektronická s digitálnym displejom. Výrobcovia garantujú takmer stopercentnú presnosť udávanú väčšinou na desatiny kilogramu. Sú konštruované tak, aby boli pre bábätko pohodlné. Niektoré z nich sú dokonca anatomicky tvarované.

Nadštandardné funkcie
Špecialitou niektorých detských váh je aj funkcia takzvaného dovažovania, čo v praxi znamená, že bábätko môžete vážiť v akýchkoľvek plienkach a váha si sama určí, koľko má odčítať, aby ste sa dozvedeli presnú hmotnosť svojho dieťatka. Iné váhy sú zas také chytré, že počkajú, kým sa dieťa prestane vrtieť a až potom ukážu presný údaj o jeho hmotnosti. Táto vymoženosť je zabudovaná už aj v softvéri váh patriacich do nižších cenových kategórií.

Dostupnosť a cena
Detskú váhu môžete kúpiť už od 1 000 Sk/33,19 €, ale takéto typy pripomínajú skôr klasickú kuchynskú váhu. Naopak, za tie najlepšie vybavené zaplatíte minimálne 2 000 Sk/66,38 € pričom ich cena sa môže vyšplhať až na 4 500 Sk/149,37 €.
Nájdete ich v špecializovaných predajniach s detským tovarom, v niektorých lekárňach a takmer vo všetkých predajniach zdravotníckych potrieb.

24.5.2009 11:58| autor: Kateřina Bártová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist