Aký bazén vybrať svojim deťom a od akého veku?

Plávanie je zábavná a zdravá aktivita pre deti všetkých vekových kategórií. Je to skvelý spôsob, ako prekonať teplo v letných mesiacoch a poskytuje skvelú príležitosť na cvičenie a socializáciu. Výber správneho bazéna pre vaše deti však môže predstavovať náročnú úlohu.

briana-tozour-ysfgszj4az0-unsplash-1-1100x618.jpg Zdroj: Unsplash

Je potrebné zobrať do úvahy množstvo faktorov, a to vrátane veku vašich detí, veľkosti vašej záhrady aj možností vášho rozpočtu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať správny bazén pre vaše deti podľa ich veku.

Dojčenci a batoľatá (0 – 3 roky)

Pre dojčencov a batoľatá je najlepším variantom malý nafukovací alebo plastový bazénik. Tieto bazény pre deti sú plytké a poskytujú bezpečné a pohodlné prostredie na šantenie tých najmenších. Ubezpečte sa, že ste vybrali bazén, ktorý je vhodný pre ich vek a má mäkké dno, aby sa predišlo akémukoľvek zraneniu.

Predškoláci (3 – 5 rokov)

V momente, keď začne vaše dieťa rásť, bude potrebovať väčší bazén, aby vyhovoval jeho zvýšenej pohyblivosti a energii. Pre predškolákov je dobrým variantom malý nadzemný bazén alebo väčší nafukovací bazén. Tieto bazény sú v porovnaní s tými pre dojčencov a batoľatá hlbšie, ale stále dostatočne plytké, aby poskytovali bezpečné prostredie pre malé deti. Pevný rám a protišmykové dno sú zásadné v predchádzaní prípadným nehodám.

Mladšie školopovinné deti (6 – 11 rokov)

Pre deti vo veku prvého stupňa základnej školy je dobrým variantom väčší nadzemný bazén alebo zapustený bazén. Tieto bazény do zeme sú hlbšie a poskytujú deťom viac priestoru na plávanie a hranie. Je dôležité vybrať bazén s bezpečnostným plotom alebo krytom, aby sa predišlo potenciálnym nešťastiam. Za zváženie stojí rovnako inštalácia alarmu na bazén, ktorý vás upozorní, ak niekto vstúpi do priestoru bazéna.

Teenageri (12 – 18 rokov)

Pre teenagerov je najlepšou možnosťou väčší zapustený bazén. Tieto bazény poskytujú dostatok priestoru na plávanie a hranie hier s priateľmi. Na zabavenie mladistvých môžete popremýšľať aj o šmýkačke či inej vychytávke – volejbalovej sieti, prípadne bránkach.

 

Výber správneho bazéna pre vaše deti s ohľadom na ich vek je dôležité rozhodnutie, a to predovšetkým v prípade tých najmenších. So správnym bazénom si vaše deti môžu užívať hodiny zábavy na slnku a pritom zostať zdravé a aktívne.

24.7.2023 12:31| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist