Ako vybrať najlepšie plienky pre vaše dieťa

Nejedna mamička pozná dilemu, ako vybrať tie správne plienky pre svoje dieťa. Čistý a suchý zadoček je predsa kľúčový pre pokojný spánok a pohodlie dieťaťa. Ak hľadáte tie „pravé“ pre svoj malý poklad, ste na správnom mieste.

Problém je najmä to, že ich súčasný trh ponúka v takom množstve, až si je zrazu ťažké vybrať. Reč je najmä o jednorázových plienkach, na ktoré sa v tomto článku bližšie pozrieme.

Na začiatok som si urobila medzi mamičkami za vás vlastný malý prieskum.

 Väčšina opýtaných žien preferuje značku Pampers. Najčastejšími argumentami sú veľmi dobrá absorpcia, nízka až takmer žiadna miera výskytu alergických reakcií, jemnosť a kvalita plienok. Víťazmi prieskumu sa stali Pampers Premium CarePampers Active Baby.

O tom, že rodičia preferujú značku Pampers svedčí i jedna príhoda mojej známej:

Tieto plienky boli práve v akcii, tak sa ich rozhodla zakúpiť. Nanešťastie boli takmer všade vypredané. V poslednom obchode, vyčerpaná a zúfalá, našla posledné balenie. Ihneď si ho vložila do  nákupného košíka. V chvíľke nepozornosti jej ich niekto z neho vybral, ako inak. Nakoniec vyšla naprázdno. Ešte jeden dôvod naviac, prečo nakupovať online :).

Na druhom mieste sa umiestnili značky plienok Lupilu (Lidl) a BabyLove zo siete predajní Drogerie Markt. Ak vám tieto plienky nevyhovujú, veľmi obľúbené sú i plienky značky Baby Baby.

Tým najdôležitejším pri výbere plienok však naďalej zostáva vaša spokojnosť a pohodlie vášho dieťatka. Jednoducho preto, že každé dieťa je iné, môže reagovať na rôzne plienky odlišne. Dokonca, i keď ide o súrodencov.

 Ak sa chcete stať odborníčkou pri výbere plienok, čítajte ďalej.

Čo je dôležité pri výbere tých správnych plienok:

# Ochranu proti pretečeniu. Najviac ju oceníte v noci. Najlepšie je totiž dieťa kvôli prebaľovaniu nebudiť. Viem, o čom hovorím. Raz som to spravila a nespala som ešte ďalšie štyri hodiny. Dobrá absorpčná schopnosť plienok je výhodná i vtedy, ak si nemôžete dovoliť meniť plienky každú hodinu (napr. ste na výlete, návšteve alebo máte ďalšie tri deti :)).

# Komfort pre dieťa. V prvom rade by mali byť plienky pohodlné. Ak zistíte, že materiál plienok nejakým spôsobom dráždi zadoček dieťaťa a dokonca mu spôsobuje vyrážky či alergickú reakciu, mali by ste zvážiť ich výmenu.

# Super silná páska. Mala by udržať plienku na svojom mieste počas všetkých aktivít vášho dieťaťa.

# Kvalita vs. cena. Ak ste ten typ osoby, ktorá volí lacnejšie produkty, aby ušetrila pár eur, odolajte tomuto zvyku, najmä ak ide o plienky. Neskôr to totiž môžete oľutovať. A napokon aj prerobíte. Môžete totiž meniť plienky dieťaťu omnoho častejšie, pretože tie lacnejšie, nedokážu udržať toľko tekutiny ako tie drahšie. A riskujete tiež zašpinenie oblečenia bábätka i toho svojho.

# Správna veľkosť. Dajte si na tom záležať. Príliš veľké či malé plienky často neplnia svoj účel. Okrem toho, môže dieťa tlačiť a spôsobiť mu značné nepohodlie.

# Látkové plienky. Ak vám jednorazové plienky nevyhovujú. Materiál (väčšinou bavlna) je príjemnejšia k pokožke dieťaťa. Často sú odporúčané i detskými lekármi. Okrem iného v neskoršom veku pocit mokrej plienky môže dieťa primäť pýtať sa na nočník samé od seba. Výhodou je i to, že sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Nie sú však pohodlným riešením. Je ich potrebné často prať, žehliť a brať všade zo sebou.

Záver

Pri výbere vhodnej plienky sa môžete opierať o uvedené odporúčania, skúseností známych či priateľov. Zatiaľ najlepšie sa osvedčili plienky značky Pampers, vy však môžete mať iné skúsenosti. Najdôležitejšie je vybrať si plienky podľa vašich osobných preferencií a spokojnosti vášho dieťaťa.

26.1.2018 12:15

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist