Vytvorte rodinnú galériu a nechajte malého umelca prejaviť talent!

Van Gogh, Monet alebo Picasso? Otestujte kreativitu svojho dieťaťa a dajte mu veľké pastelky a papier. Držanie ceruzky alebo fixky a ich pohyb po papieri je súčasne skvelým spôsobom, ako vybrúsiť jemnú motoriku dieťaťa. Pomôžte svojmu dieťaťu objaviť v sebe umelca a sledujte rôzne štádiá jeho umeleckého vývoja.

Pozri, čo som namaľoval …

Namiesto „modrého obdobia“ Vaše slniečko pravdepodobne začne rovno „čmáracím obdobím“, ktoré trvá väčšinou zhruba do štyroch rokov. Lenže ten majstrovský kúsok, ktorý pre Vás môže vyzerať ako spleť čiar a mazaníc, je úžasnou formou sebavyjadrenia. Obrázky sú síce skôr dielom náhody, ale niečo znamenajú: Vaše dieťa sa učí, vyvíja a komunikuje. Okolo troch a pol roka začne Váš malý umelec pomenovávať svoje výtvory. Aj keď sa čmáranice príliš nezmenia, spôsob myslenia je zase o krok ďalej. Už dokáže kontrolovať smer svojich čiar a kreslí už jednoducho NIEČO. Zrazu je horizontálna čiara more a vertikálna čiara strom. Mama s otcom vyzerajú ako laty z rozbitého plotu a obrázok Vášho domu ako hromada kamenia. Pomaly, ale isto sa však čmáranice premieňajú v akési symboly.

Galéria na povrázku

Vaše dieťa s obrovským nadšením vytvára ďalšie a ďalšie majstrovské kúsky a ešte šťastnejšie je, keď vidí, s akou pýchou si ich vystavujete. Ak chcete vyskúšať niečo iné ako súkromnú galériu na chladničke, máme pre Vás alternatívu:
Potrebujete klinčeky, pevný špagát a drevené štipčeky. Zatlčte klinčeky vedľa seba v rovnakej výške v rozpätí približne 50 centimetrov a natiahnite medzi ne špagát (ak budú klinčeky od seba príliš ďaleko, povrázok sa prevesí). Oba klinčeky môžete zakryť uzlíkom alebo ozdobiť mašličkou. Detské kresby pripevnite na povrázok štipcom vedľa seba po niekoľkých centimetroch. Ak je obrázok na tenkom papieri, ktorý nedrží tvar, podložte ho pevnejším a pripevnite ho na špagát spolu s obrázkom.

Jeden obrúsok na všetko

Ak necháte svojmu malému umelcovi priestor pre tvorivosť, často sa to nezaobíde bez následkov, najmä ak používa prstové alebo vodové farby. Deti ich síce milujú, ale farby sa potom môžu ocitnúť nielen na papieri, ale aj na pokožke maliara. Pre tento účel sú ideálne nové Multifunkčné obrúsky Toddies od NIVEA Baby. Tie sa totiž dajú použiť na pomaľovanú tvár, ručičky a navyše sú aj biologicky odbúrateľné, takže sa dajú spláchnuť do záchoda. Jemné obrúsky napustené šetrným čistiacim mliekom NIVEA BABY sú 100% prírodné, klinicky a dermatologicky testované a ich použitie je porovnateľné s umývacou žinkou.

11.6.2013 3:18| autor: Komerčná prezentácia
Viac o téme: dieťapohyb

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist