Vysoký obsah materskej lásky a spokojné bruško

Dojčenská mliečna výživa Sunar myslí na to najdôležitejšie – na spokojné brušká najmenších. Preto veľmi dbá na svoju receptúru, ktorá je bez palmového oleja, s navýšeným obsahom mliečneho tuku. Je plná vitamínov a minerálnych látok s lahodnou chuťou smotany.

1100x618_pr_clanek-1-1100x618.jpg Zdroj: Sunar

Základom sú kvalitné suroviny

Hlavnou surovinou pre výrobu vysoko kvalitnej dojčenskej výživy Sunar je čerstvé kravské mlieko a smotana zo Švédska. Mlieko je získavané od kráv, ktoré sa pasú na zelených pastvinách v panenskej prírode, ktorá patrí do 2 biosfér UNESCO. Čerstvé kravské mlieko je ihneď spracovávané v novom modernom výrobnom závode, ktorý spĺňa najvyššie požiadavky kvality.

Prečo je mliečny tuk v mliečnej výžive taký dôležitý?

Mliečny tuk je jednou z kľúčových zložiek materského mlieka. Obsahuje totiž lipo-proteínovú membránu MFGM, ktorá obsahuje viac ako 190 bioaktívnych látok. Mliečny tuk zároveň predstavuje až 50% denného energetického príjmu dieťaťa a dobre sa trávi. V neposlednom rade prispieva k lepšej vstrebateľnosti vitamínov rozpustných v tukoch – A, D, E, K, ktoré sú dôležité pre rast a vývoj dieťatka.

,, Hlavným dôvodom pre navýšenie mliečneho tuku je, aby bol v mlieku Sunar zabezpečený dostatočný obsah kyseliny palmitovej, ktorá je prítomná aj v materskom mlieku. Predtým bol jedným z jej zdrojov v dojčenskej a batoliacej výžive okrem mliečneho tuku práve palmový olej. Keďže je snahou výrobcu detskej výživy Sunar prinášať z prírody to najlepšie a pritom myslieť aj na jej maximálnu ochranu, rozhodli sa o jeho odstránenie.“– Ing. Hana Nechvátalová, nutričná špecialistka

Dojčenské mlieko Sunar má tak v Čechách ako aj na Slovensku dlhoročnú históriu a tradíciu. Nová receptúra Sunar vychádza z viac ako 80ročných skúseností s vývojom a výrobou dojčenského mlieka.


Dojčenie je pre dojčatá najlepší spôsob výživy. Odporúča sa výhradné dojčenie aspoň do ukončeného 4. – 6. mesiaca s následným zavedením komplementárnej výživy s tým, že by sa malo aj naďalej pokračovať s dojčením.  Dojčenská výživa by mala byť podávaná len na základe odporúčania lekára. Spôsob prípravy, dávkovanie a ďalšie informácie nájdete na www.sunar.sk

22.3.2021 4:51| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist