Vychytávky (nielen) na letné cestovanie s deťmi

Nenechajte sa odradiť pesimisti, čo tvrdia, že dovolenku s malým dieťaťom si nemožno užiť. Deti milujú objavovanie. Nové podnety je navyše rozvíja, rodičia sú často prekvapení, ako ich dieťa na dovolenke „vyrastie“. Len pozor, malí objavitelia si more, piesok a kamienky radi nielen vychutnávajú, ale aj ochutnávajú. Tak nech je z týchto pôžitkov nebolí bruško. S ďalšími nástrahami letného cestovania pomôžu tieto vychytávky.

Letná priedušná vložka do autosedačky

Cestovanie v horúcich, letných dňoch je pre deti náročné. Navyše aj v tej najlepšej autosedačke sa deti vždy veľmi potia. Nadmernému poteniu dokáže zabrániť podložka do autosedačky Zopa Breeze. Tá zaisťuje prúdenie vzduchu medzi pokožkou dieťatka a autosedačkou vďaka unikátnej látke s 3D hexagon štruktúrou Air Flow, z ktorej je vyrobená. Dieťa sa tak v autosedačke neprehrieva a nepotí. Naviac je podložka ušitá z jemného materiálu, ktorý nedráždi pokožku ani tých najmenších bábätiek.

Podložky sú dostupné v troch veľkostiach. U letných vložiek si rodičia často sťažovali, že kvôli nim nemožno používať prídavné kotviace body v autosedačke slúžiacich pre správne vedenie bezpečnostných pásov. „Preto sme vyvinuli tri varianty vložky Breeze. Prvá je do tzv. vajíčok pre najmenšie deti, kde sme špeciálne vytvarovali hlavovú časť, aby podložka bola schopná prispôsobiť sa všetkým tvarom hlavových opierok v autosedačkách rôznych značiek. Druhý variant je určená pre autosedačky kategórie 1. Tretí typ je potom špeciálne vyvinutý pre autosedačky od 15 do 36 kilogramov. Tá je tvorená z dvoch kusov, ktoré možno nastavovať, aby bola sedacie, chrbtová a hlavová časť sedačky vždy zakrytá vložkou.Vznikla tak jediná letná vložka na trhu, ktorá naozaj rastie s dieťaťom, „opísal Petr Horáček z firmy Zopa.

Kompaktný kočík

Deti na dovolenke vždy potrebujú mať aspoň kúsok svojho priestoru, miesto kde sa schúli, keď ich prestane baviť objavovanie okolitého sveta. Ako skvelé mobilné útočisko im môže poslúžiť kvalitný kočík.

Ten by mal byť nielen pohodlný pre deti, ale aj pre rodičov. Mal by byť pevný, ale zároveň ľahký a skladný. Chýbať by nemala poriadna, odpružená kolieska, ktoré zvládnu aj náročnejší terén.

Veľkou výhodou nielen v lete, ale aj v ďalších obdobiach je, keď má kočík možnosť predĺženia striešku, ktorá ho dokáže takmer celý zakryť. Deti sú potom v kočíku chránenej ako pred slnkom, tak vetrom alebo dažďom. Bonusom je možnosť odvetrávanie.

Aby si malí cestovatelia mohli na cestách poriadne oddýchnuť, je dobré, aby sa chrbtová opierka dala sklopiť do úplného ľahu. Boľavým nožičkám potom pomôže polohovateľná opierka na nohy.

Všetky tieto vlastnosti má napríklad kočík Move značky Zopa. Rodičia nielen na cestách, ale aj počas každodenného používania ocenia, že váži len 10 Kg a po zložení je veľmi kompaktný a vojde si aj do kufra veľmi malých aut. Navyše neurobí hanbu ani pri prechádzkach módnymi metropolami. Má totiž moderný design s množstvom detailov ako je madlo z ekokože, ktoré z neho robia aj pekný módny doplnok.

23.7.2019 9:50| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist