Včielky či dážďovky?

Premýšľate, ako sa hrať s bábätkom, a ako ho zabaviť primerane k jeho veku? Pozrite sa na nasledujúce hry vhodné pre dojčenské obdobie. Možno Vás inšpirujú a Vášmu dieťatku dodajú chuť učiť sa nové veci.

Včielka určite zaujme v 1-3 mesiaci života

Dieťatko sa učí určiť, odkiaľ prichádza zvuk a precvičuje ovládanie pohybov hlavy. Posaďte sa k svojmu bábätku, napodobňujte bzučanie včely (tón meňte, aby ste udržali jeho pozornosť) a prstom krúžte vo vzduchu. Po chvíli zvolajte napr. „pich do bruška“, a prstom sa dieťaťa dotknite. Hru opakujte s tým, že necháte včielku „pichnúť“ do rôznych častí tela, aby bábätko mohlo sledovať, odkiaľ zvuk prichádza. Pohyb prsta doplňte aj pohybom hlavy.

Svetielko na stene pomôže spoznávať predmety v období 3-6 mesiacov

Je to ideálna hra na zimu, keď je skoro tma, ale v zatemnenej miestnosti ju možno hrať po celý rok. V tmavej izbe si posaďte drobčeka na kolená, baterkou svieťte na stenu a snažte sa upútať jeho pozornosť. Potom svetlom pohybujte pomaly po miestnosti, a ukazujte mu rôzne predmety a vždy ho slovami upozornite, o čo ide. Napr.- „Pozri, tam je tvoj medvedík“. Môžete skúsiť požičať baterku i dieťaťu.

Pláva alebo nepláva? Čo dokáže pochopiť bábätko vo veku 6-9 mesiacov

Dieťatko sa zoznamuje s prírodnými zákonmi a spoznáva, ako veci fungujú. Dieťa posaďte do vane s teplou vodou a položte na hladinu nejaký plávajúci predmet (napr. gumovú hračku) a doplňte to slovom „pláva“. Potom dajte do vane predmet, ktorý sa potopí (napr. lyžičku, plnú fľaštičku so šampónom atď.) a povedzte „nepláva“.

Nechajte tiež Vaše dieťatko, aby si to vyskúšalo. Majte len na pamäti, že príliš časté a dlhé kúpanie môže citlivú pokožku Vášho bábätka vysušovať. Ak si chcete túto hru spokojne užívať, pridajte do vody pár kvapiek jemnej ošetrujúcej krémovej peny do kúpeľa NIVEA BABY, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre detskú citlivú pokožku.

Dážďovky zo špagiet – ozajstná zábava pre dojčatá medzi 9-12 mesiacom

Dieťa si zlepšuje jemnú motoriku. Posaďte dieťatko do stoličky s jedálenskou doskou a položte mu na ňu niekoľko uvarených špagiet (môžete aj viac druhov cestovín). Všetko ostatné už nechajte na malom prieskumníkovi. Môže ich zbierať, naťahovať, stláčať, drviť a nakoniec strčiť do úst. Či ich bude môcť hádzať okolo seba, záleží už len na Vás.

Na čo si dať pozor

V zápale hry ale nezabúdajte na to, že citlivá detská pokožka sa ľahko zaparí a potom Vášmu drobčekovi znepríjemňuje život. A nejde len o oblasť zadočku, ale aj pokožka v okolí krku, za uškami, okolo úst a podpazuší je viac náchylná na podráždenie. Týmto miestam venujte väčšiu pozornosť, a ak napriek všetkej Vašej starostlivosti dôjde k začervenaniu, neľakajte sa, ale použite špeciálny krém.

Vezmite si na pomoc hypoalergénny SOS krém Pure&Sensitive od NIVEA BABY, ktorý okamžite začervenanú, suchú a podráždenú detskú pokožku upokojí. Vďaka ošetrujúcemu zloženiu s certifikovanými organickými omega-6 mastnými kyselinami a bambuckým maslom sa Vášmu bábätku čoskoro uľaví a bude si v pokoji užívať vzájomnú pozornosť a Vašu radosť z jeho nových zručností.

3.5.2013 3:38| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist