Tehotenstvo a dojčenie v pohodlí? Potrebujete 2 pomocníkov

„Dnes som sa zase nevyspala,“ sťažuje sa ráno takmer každá budúca mamička. Po pôrode to nie je oveľa lepšie, spolu s dojčením sa často pridávajú bolesti chrbta alebo prsníkov. Ako si uľaviť? Pomôžu vám dvaja praktický pomocníci: dojčiaci vankúš a kvalitná podprsenka. Prečítajte si, ako ich vybrať.

maternityandnursingbra_kelsey_baby_5449_black-1-1100x618.jpg Zdroj: Medela

Dobrá podprsenka netlačí

Podprsenku na dojčenie využijete už pred pôrodom. V období, kedy sa vám zväčšujú prsia, uľaví prsným svalom aj chrbtici.

Hľadajte podprsenku, ktorá je:

  • Bezšvová

  • Bez kostíc

  • So širokými ramienkami

  • Elastická

Tehotenské a dojčiace podprsenky Medela majú v spodnej časti elastický pás, ktorý sa prispôsobí vášmu telu. Môžete teda nosiť rovnakú podprsenku v tehotenstve aj po pôrode, kedy sa mení obvod pod prsiami.

Praktický tip: Podprsenka s odopínacími košíčkami

Čím sú vlastne dojčiace podprsenky iné ako klasické podprsenky? Okrem toho, že spoľahlivo, a pritom pohodlne podoprú prsia, majú jednu praktickú vychytávku. U tých dobrých jednou rukou odopnete košíček.

Znie to ako drobnosť, ale pri dojčení niekoľkokrát denne sa hodí si prístup k prsníku uľahčiť. Jednou rukou odopnete, druhou dieťatku ponúknete prsník.

Pri výbere veľkosti nechajte priestor na vložky

Ako vybrať správnu veľkosť? Pozrite sa na toto video, nájdete v ňom postup krok za krokom.

Ale pozor, už pred pôrodom odchádza z prsníka mledzivo, preto budete potrebovať prsné vložky. Niektoré mamičky tiež používajú chrániče bradavky, preto počítajte s priestorom pre obe tieto pomôcky.

S vankúšom pre tehotné a dojčiace ženy sa konečne vyspíte

Druhého pomocníka si mamičky nevedia vynachváliť. Dojčiaci vankúš vám totiž uľahčí život pred pôrodom aj po ňom. Pri spaní si ním podložíte polovicu tela a uľavíte tak preťažovaným svalom a chrbtici a konečne sa pohodlne vyspíte.

Pri dojčení sa vankúš postará o váhu rýchlo rastúceho dieťatka, a vy tak dojčíte v pohodlí a bez bolesti chrbtice. Po dojčení dieťatko do vankúša položíte a môžete sa s ním hrať: je bezpečne zababušené a vy máte obe ruky voľné.

A keď dieťatko vyrastie? Dojčiaci vankúš často v rodinách zostáva ako najobľúbenejšia relaxačná pomôcka.

Dobrý vankúš spoznáte podľa materiálu

Pri výbere sa zamerajte na materiál výplne a na obliečku. Odporúčame obliečku z kvalitnej bavlny, ktorú môžete vyprať, prípadne aj vyvariť, a stále zostane hebká.

Ako výplň mamičky spravidla volia polystyrenové miniguličky, ktoré sa vám prispôsobia. Guličky prisypete alebo uberiete, aby vám vankúš vyhovoval, a nebudú vás tlačiť. Vankúš pre tehotné a dojčiace ženy Medela má výplň zo špeciálnych nehlučných guličiek, ktoré sa presypávajú potichučky, aby nerušili vás ani dieťatko.

Mamička, nešetrite na svojom pohodlí

Len vyspatá a spokojná mamička sa môže naplno venovať svojmu dieťatku. Preto na sebe nešetrite. Vyberte si kvalitnú tehotenskú a dojčiacu podprsenku a vankúš na dojčenie, s ktorými si užijete tehotenstvo aj materstvo.

1.2.2021 11:23| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist