Sme manželia už 2 roky, manžel má 39 rokov, ja 28. Lekár

Sme manželia už 2 roky, manžel má 39 rokov, ja 28. Lekár manželovi predpísal Tamoxifen lachema 10 na podporu spermie, ale v letáku v škatuľke nepísali o takom účinku. Prosíme o vaše rady. A chceli by sme adresu asistenčnej reproducie na Slovensku s dobrým výsledkom.

Odpoveď

Tamoxifen je liek používaný pri liečbe nádorov, ktorý hormonálne ovplyvňuje tvorbu spermií. U niektorých pacientov má efekt na zlepšenie spermiogramu, u niektorých vôbec. Čo sa týka úspešnosti centra, zatiaľ neexistuje na Slovensku register centier IVF a ich výsledkov. Preto Vás odporúčam iba na internet. Niektoré centrá zverejňujú svoje výsledky, niektoré nie. Rozhodujúci je parameter take home baby rate - počet pôrodov na transfer - ale dá sa vyhodnotiť až po
roku od IVF, menej dôležitý, ale najpoužívanejší je pregnancy rate - počet tehotných na počet transferov. Samozrejme, dôležitý je aj počet dvojičiek a trojičiek. Veľmi dôležitá je Vaša spokojnosť s centrom, preto moja rada - pozrite si viaceré centrá a rozhodnite sa sama.

5.1.2009 6:21

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist